Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Tatăl meu nu a fost niciodată mândru de mine.
Într-o zi m-a întrebat:
– Fiule, cați ani ai?
– 8 , tata !
– Vezi, eu la vârsta ta aveam 9 !!!

De cand mi-am desenat o chitara pe haina, pot linistit sa ma scarpin la c…e.

Anuntul afisat in ziar spunea urmatorul lucru:
” De vanzare: vila langa mare cu 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
– Ce prostie ! – a mormait boschetarul si a aruncat ziarul. Mergand mai departe in cautare de hrana, a vazut anuntul pe perete: “Vila de vanzare langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
: Probabil e o greseala de tipar…” – s-a gandit el si a mers mai departe. A iesit pe bulevard , iar atentia i-a fost atrasa de un banner imens: “De vanzare vila langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$”.
Boschetarul a devenit foarte curios – oare ce prost a putut sa scrie aceste lucru? – si a decis sa cerceteze aceasta situatie. Nu avea nimic de pierdut, cu exceptia ultimului dolar din buzunar. Ajungand la adresa din anunt, a ramas cu gura cascata vazand acea vila. Timid, a sunat la usa. O femeie frumoasa a deschis usa.
– Imi cer scuze pentru deranj, am vazut anuntul dumneavoastra… Aceasta nu este o gluma?
– Nu, nu, doamne fereste! Totul e corect!
– Si costa 1$? Asa este?
– Da. 1$. Daca sunteti interesat, puteti vedea vila.
Incantat de ceea ce a vazut, a dat ultimul sau dolar si a devenit proprietarul vilei de lux. Dar totusi a vrut sa stie de ce vila are un asemenea pret. La care femeia a zambit si a spus: ”Inainte sa moara, sotul meu a declarat in testament ca-si doreste sa vand vila, iar banii obtinuti din vanzarea sa fie transferati in contul amantei sale. Nu pot sa nu-i indeplinesc ultima dorinta!
Anuntul a fost dat acum sase luni, iar dumneavoastra sunteti singurul care a raspuns . Toate cele bune!”, a mai spus femeia, apoi s-a intors si a plecat.

– De unde se obtine lâna pura, virgina?
– De la o oaie urâta.

Intrebare la Radio Erevan:
– De ce unii au chelie si altii nu?
– In principiu toti oamenii au chelie, dar pe unele chelii creste par, pe altele nu.

Sapte Miracole la femei
1. Pentru o femeie, este tot timpul importanta securitatea “materiala”.
2.. Desi este important a supravietui din punct de vedere material, ele tot timpul isi cumpara haine scumpe.
3. Desi ele tot timpul isi cumpara haine scumpe, niciodata nu au cu ce sa se imbrace.
4. Desi ele spun ca nu au niciodata cu ce sa se imbrace, tot timpul se imbraca frumos.
5. Desi tot timpul se imbraca frumos, haina pe care o pun pe ele este doar “carpa veche”.
6. Desi ele zic ca este doar o “carpa veche”, se asteapta de la tine sa le faci complimente.
7. Desi tu incerci sa le faci complimente, ele nu te cred niciodata..!

– Tata, imi este frica sa dorm. Daca ma mananca monstrii de sub pat?
– Stai linistit fiule. Monstrii nu mananca copii asa urați ca tine!

Intre prietene:
– Ce faci dragă, de ce plângi?
– Mi-a picat netul…cum o sa mai afle lumea cand ma culc?

Un turist japonez aterizeaza pe aeroportul Otopeni. Ia un taxi din fata aeroportului si se indreapta spre Bucuresti. Cand ies pe DN 1, o motocicleta ii depaseste in mare viteza.
– Moto Kawasaki, foarte rapida. Made in Japan ! ii spune el soferului. Merg in continuare, peste cateva minute o masina trece ca o furtuna pe langa ei.
– Auto Toyota, foarte rapida. Made in Japan ! spune japonezul din nou mandru. Ajung la Inter:
– 120 euro, ii cere soferul.
– O-la-la! Foarte scump!!! Soferul ii raspunde:
– Masina de taxat, foarte rapida. Made in Japan !

La 100 de metri de mal:
-Bietul om, inoata din rasputeri, dar cum e Dunarea de umflata, nu cred sa scape!
La 50 de metri:
-Saracul, cum se zbate, ar fi si pacat sa nu ajunga la mal!
La 10 metri:
-O sa scape, fir-ar el al dracului de tigan!

Se aude un ciocanit la usa. Scotianul isi trimite fiul sa vada cine e si ce vrea. Fiul revine si zice:
– Tata, la usa e unul ce strange donatii pentru noua piscina a orasului!
Scotianul, fara sa se gandeasca prea mult, raspunde:
– Da-i si tu o galeata de apa!…

Scandal in familie:
-Toate prietenele tale sunt urate!
-Toti prietenii tai sunt alcoolici!
-De aia, ca toate prietenele tale sunt urate!

Sunt foarte mandru de sotia mea,toata lumea vorbeste la superlativ de ea…:”Ileana o suge cel mai bine,ileana si-o trage cel mai bine”….

I: De ce s-au dus spermatozoizii la popa sa se spovedeasca?
R: Pentru ca au apucat-o pe cai gresite.

Î: – De ce nu se uită hipioții în oglindă?
R: – Pentru că nu le place să vadă că mai e cineva care se îmbracă la fel ca ei.

Atunci cand am o problema , incep sa cant….Apoi realizez ca vocea mea e mult mai nasoala decat problema pe care o am…