Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Tiganul o scoate pe tiganca la restaurant la Athenee Palace. Vine chelnerul sa ia comanda. Tiganul ia o ciorba, tiganca cere o inghetata. Mai tarziu, tiganul comanda o friptura, tiganca inca o inghetata. La desert, tiganul o prajitura, tiganca, a treia inghetata. La sfarsit, cand vine chelnerul cu nota de plata, ii intreaba daca ar mai dori ceva. Tiganca zice ca ar mai manca o inghetata, la care tiganul exclama suparat:
– Ajunge fa!! La noapte, te f*t sau ma dau pe derdelus??

Un preot şi un episcop călătoreau în acelaşi vagon.
Episcopul l-a ignorat însă cu desăvârşire pe preot şi tot drumul a făcut integrame. Dupa o vreme, preotul văzând că episcopul clatină enervat din cap, se foloseşte de împrejurare să intre în vorbă:
– Vă pot ajuta cu ceva, domnule?
– Poate. Un singur cuvânt mă împiedică să rezolv acest careu. Ce are cinci litere, începe cu “piz” şi se termina cu “ă”? Definiţia cuvântului sună aşa: “specific feminin”.
– Vai domnule, e simplu: pizmă.
– Ai dreptate, ai dreptate! Ascultă tinere, ai cumva o guma de sters ?

E de rau atunci cand sotia nu stie sa gateasca…Dar si mai rau e atunci cand nu stie dar…gateste!

Test cu intrebari la care raspunsurile se dau cu “DA” sau “NU”.
Un student arunca cu banul si noteaza pe hartie cu “DA”sau”NU”. Profesorul in gandul lui:-asta o sa termine repede.
Se termina examenul dar studentul tot arunca cu banul.
-Ei, ai raspuns la intrebari?
-Da!
-Si acum ce faci?
-Verific raspunsurile!

– Ioane, te-am vazut. Nu e frumos sa-ti bati copilul.
– Pai, cum sa nu-l altoiesc, Gheorghe, daca merita? Vezi si tu cat e de obraznic…
– Nu e bine, Ioane, nu e bine… Ar trebui sa faci ca mine.
– Cum, Gheorghe?…
– Uite, pe mine cand ma supara astept si, inainte de a pleca la scoala, il imbrac cu un tricou pe care scrie ”Ponta-presedinte”…
Si il bat colegii…

Un grup de cercetatori americani finantati serios de o importanta institutie au hotarat sa desluseasca misterul: “De ce capul penisului unui barbat este mai gros decat restul acestuia?”
Dupa 3 ani de cercetari si cheltuind 200 mii de dolari, au ajuns la concluzia:
“Capul este mai gros decat restul penisului pentru a oferi femeilor placere mai mare”
Britanicii, nemultumiti de rezultatul cercetarii, au hotarat sa’si faca si ei cercetarea lor. Dupa 4 ani de cercetari si cheltuind 250 mii de lire sterline, au ajuns la concluzia:
“Capul este mai gros decat restul penisului pentru a ajunge cu acelasi diametru in capatul vaginului, deci oferind femeilor placere mai mare”
Francezii, nemultumiti de cele doua explicatii ‘neconcludente’, au hotarat sa’si faca cercetarile proprii. Dupa 5 ani de cercetari si cheltuind 400 mii de euro, au ajuns la concluzia:
“Capul este mai gros decat restul penisului pentru ca femeile sa nu simta durere mai mare decat cea initiala imediat dupa penetrare”
Romanii au decis si ei sa faca o cercetare. Dupa 2 ore de cercetari si cheltuind 2 RON, au ajuns la concluzia:
“Capul este mai mare decat restul penisului pentru ca barbatului sa nu’i scape mana si sa se loveasca in frunte”

La scoala, profesoara le da elevilor ca tema pentru acasa, sa faca o compunere cu titlul: “Mama e numai una”.
A doua zi, Ionel e rugat sa-si citeasca compunerea:
“Odata veneam de la joaca si la mine in camera am gasit o minge mare,pe care mi-a cumparat-o mama. Mama e numai una”.
Vine randul lui Gigel:
“Ma plimbam cu mama prin oras si, intr-o vitrina, am vazut o bicicleta frumoasa. Mama a vazut ca imi place tare si mi-a cumparat-o. Mama e numai una”.
Vine si randul lui Bula:
“Odata veneam de la scoala si intru in casa si strig:
-Mamaaaaa,mi-e foame!
La care mama:
-Vezi ca-n frigider sunt trei chiftele!
Deschid frigiderul, ma uit si strig:
-Mamaaaa, e numai una!”

Se duce unul la medic:
-Doctore sunt disperat! In urma cu cateva nopti, m-am intors acasa si mi-am gasit sotia in pat cu un alt barbat! Imediat ce m-a vazut a inceput sa planga, asa ca i-am spus linisteste-te si hai sa bem o cafea… Urmatoarea seara s-a petrecut acelasi lucru! Dar acum se afla in pat cu vecinul meu! Am luat un pistol ca sa il omor, insa ea a inceput iarasi sa planga si sa se jeleasca. Atunci i-am spus: „Bine, gata! Hai sa bem o cafea… Ieri la fel! Insa mi-a promis ca este ultima oara- ca nu va mai face niciodata asa ceva… si i-am spus: „Bine, hai sa bem o cafea…”
-Doctore, acum sunt foarte ingrijorat. Oare este bine sa beau atat de multa cafea?

Miriapodul:”Mă-ta!”
Gândacul:”Bă-mi iau liber de la serviciu o săptămână şi-ţi rup picioarele.”

Un tip se uita la TV si vorbea singur… La un moment dat, exclama:
– Nu merge acolo, tampitule, nu te du… Fugi!!
Sotia, din camera cealalta:
– La ce te uiti?
– Nunta noastra.