Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Dovada ca Dinamo nu se pricepe la fotbal: au avut mereu un super portar si-l puneau sa joace fundas…

Singura diferenţă dintre medici şi avocaţi este că avocaţii doar te jefuiesc, pe când medicii te jefuiesc şi te mai şi omoară.

Intrebare: Care e cel mai tare lucru la parasutism?
Raspuns: Pamantul!

In timpul nasterii, femeile simt o durere echivalenta cu ruperea a 12 oase simultan.
Pe de alta parte, cand sunt loviti in testicule, barbatii simt o durere echivalenta cu nasterea a 160 de copii si ruperea a 3200 de oase simultan

Masinile de spalat sunt rasiste. ,,Spalati albele si coloratele separat”

Un cuplu se uita la stirile de la ora 5.
Ea:
-“Mi-as dori sa apuc ziua in care sa pot merge linistita pe strada fara sa-mi fac griji ca ma violeaza cineva”
El:
-“Tu poti sa dansezi si dezbracata la Jilava, in aripa cu violatori periculosi, ca tot nu te violeaza nimeni!”

O femeie se duce pentru prima dată la un psihiatru. Acesta o invită in biroul său, îi oferă o cafea si îi spune să se intindă confortabil pe canapea. Vazand ca ezită si este timidă, o linisteste:
– Haide intinde-te pe spate si simte-te ca acasă. Să stii ca asa discut cu toti pacientii. Aceasta este o parte foarte importantă a tratamentului.
Femeia l-a ascultat. Si-a tras atent rochia mai jos de genunchi si a inceput să se relaxeze.
-Acum- spune doctorul- să incepem cu începutul. Cum au aparut problemele?
-Exact ca acum- îi răspunde femeia.

Tocmai m-a sunat instalatorul şi mi-a spus că ajunge în aproximativ zece minute ca sa-mi desfunde wc-ul…
Timp suficient sa ma mai cac o data!

Liechtenstein tocmai a evitat un razboi civil dupa o cearta apriga intre cinci locuitori

Soacra lui Ion este data disparuta pe Dunare si sunt anuntati scafandrii s-o caute. Cum era si normal, scafandrii au inceput s-o caute in josul apei si… nimic.
Ion striga:
– Cautati-o va rugam si in susul apei, ca toata viata numai contra a facut.

Simona Senzual a fost nominalizata pentru Jizz Bucket Challenge.
“Le provoc in continuare pe Cruduta, Bianca Dragusanu, Monica Gabor, Gina Pistol si Justin Bieber”, a declarat ea.

– Nu mancati-as, nu am violat-o, a fost doar un “sex surpriza”

Chuck Norris a fost nominalizat să facă Lava Bucket Challenge, însă a refuzat.
– Eu nu fac așa ceva! a declarat Lava

Un pilot, un marinar si Badea Gheorghe stateau de vorba. Pilotul spune: “Eu, cand aterizez, imi sun nevasta si o avertizez ca am ajuns. Sa nu am probleme!”
Marinarul la fel: “Cand acosteaza nava, dau telefon acasa, sa nu am neplaceri!”
Badea Gheorghe tacea. Amandoi au sarit pe el cu intrebarile: “Cum, tu nu faci la fel, ca sa nu ai probleme?” La care el zice: “Nu, eu sun la usa si ma duc la geam! N-a scapat nici unul pana acum!”

– Bunico, ai sida?
– N-are bunica, ca ti-ar da!

Merge pe stradă un tip cu prietena lui. În întâmpinarea lor vine un domn bine îmbrăcat, destul de impozant și se salută cu tânărul.
– Îl cunoști pe acest domn – întreabă fata curioasă?
– Mdaa….. lucrăm împreună.
– Și ce funcție are?
– Păiiii…. El e ajutorul meu. Semnează scrisorile pe care eu le duc la poștă.

Care este cea mai remarcabila descoperire pe care chimia a daruit-o civilizatiei noastre? intreaba profesoara.
-Vopseaua de par pentru blonde!

Garcea la un semafor.Pe langa el trece un popa pe bicicleta pe care Garcea il intreaba:
-Incotro popa?
-Cu Dumnezeu inainte, fiule!
-Amenda 200 de lei ca nu aveti voie 2 pe bicicleta.

Polițistul îl oprește pe Ion, ii da amenda, Ion plătește si-i zice polițistului: “căldura mare dom’politist. “
A doua zi la fel, amenda, Ion plătește după care zice: “căldură mare dom’politist”
A treia zi polițistul îl oprește iar pe Ion si-i zice
-Azi nu-ți mai dau amenda dar spune-mi și mie de ce tot spui căldură mare?
La care Ion răspunde:
-Pai cum altfel să-ți spun arde-te-ar focu’?