Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Uneori am replici atât de bune încât visez ca vine Shakespeare la mine si-si cere scuze ca le-a scris inainte…

Unii își doresc să citească “Bună dimineața, iubire!”, în primul mesaj când deschid ochii.
Eu prefer “În contul dumneavoastră s-a virat suma…”

Turismul este o activitate ce constă în a transporta nişte oameni care s-ar fi simţit mai bine acasă, în locuri care ar arăta mai bine fără ei…

Dacă n-aș bea vin, atunci cum ar ști prietenii mei la 3 dimineața că îi iubesc?

Nu ştiu ce să mă fac, domnule doctor. Căsătoria mea a intrat într-un impas. – Cum aşa? – Păi, soţia mea nu mă poate suferi când sunt beat, iar eu n-o pot suferi când sunt treaz.

Intr-un bar, intra disperata o blonda:
-Dom’le, ajutati-ma ca mi-am incuiat cheile in masina si nu stiu ce sa fac!
-Pai, ai lasat un pic geamu’ deschis?
-Da!
-Bine, uite, ia sarma asta, indoaie-o la varf, ca un carlig, si prin geamul intredeschis incearca sa le-agati.
-Multumesc, dom’le, m-ai salvat!
Dupa un timp, intra un alt tip in bar tinandu-se cu mainile de burta, de ras.
-Ce razi, nene, ce-ai patit?
-E o blonda afara care incearca sa-si scoata cheile din masina cu o sarma… ha ha haaaa…
-Si ce-i asa amuzant, noi i-am spus cum sa faca.
-Da, da’ mai este una inauntru care-o ghideaza!

Ofiterul de la centrul de recrutare il intreaba pe Bula:
-Recrut, cei cu ochiul dumitale?
-E un ochi artificial.
-Si din ce e facut un ochi artificial?
-Din sticla, domnule ofiter.
-Da, logic trebuie sa si vezi prin el!

– Ce este un vârcolac?
– ??????
– Ala care vâră colacul în cuptor!

Daca porcii ar zbura, parlamentul ar fi aeroport.

Femeile împart cu barbații plăcerea, le dubleaza necazurile si le triplează cheltuielile.

“De ce s-a dus tiganu’ la inchisoare?
Pentru reuniunea de clasa.”

An American businessman was in Japan. He hired a local hooker and was going at it with her all night. She kept screaming, “Fujifoo! Fugifoo!” The American thought she was screaming in pleasure.
The next day, he was golfing with his Japanese counterparts and he got a hole-in-one. Wanting to impress the clients, he shouted “Fujifoo!” One of the Japanese men looked at him with a very confused look on his face and said, “No, you got the right hole.”

Q: Why do most men die before their wives?
A: They want to!