Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Bula, la consult, este intrebat de doctor:
– In ce loc va doare mai tare?
– La serviciu, domnule doctor.

– Ce-ar face Busu dacă ar pleca de la ProTV?
– Ar pierde vremea.

Când spui că eşti un bun prieten pentru că eşti un bun ascultător, gândește-te că şi un ficus poate fi la fel.

Un tip comandă un Martini, din care scoase măslina şi o puse cu grijă într-un borcănel. Apoi ceru alt Martini, din care colectă măslina. După câteva ore, când borcănelul cu măsline era plin, plăti şi plecă.
– Doamne, mulţi nebuni mai pot fi pe lumea asta, zise un client către barman.
– Ba eu nu mă mir, domnule! L-a trimis nevastă-sa să ia un borcan de măsline şi acum s-a dus să i-l ducă…

Un țigan intră într-o benzinărie și-i zice casieriței: ”Dă-mi banii sau te tai, să moară mama!!”
Casierița: ”Dar nu aveți cuțit…”
Țiganul: ”Vă rog să mă scuzați, din obișnuință…Pompa patru, vă rog.”

Cel mai bun sot e cel care, ajuns acasa seara, isi gaseste nevasta in pat cu amantul, se baga si el in pat si zice:
– Continuati!
Cel mai bun amant e cel care poate sa continue!

I: Cum se numesc ultimii dinti care apar la om?
R: Proteza

Scopul soţiei este de a cheltui atâţia bani, încât să nu rămână nimic pentru amantă.

Dimineața zilei de 9 martie:
– Te-ai trezit cu o femeie necunoscută în pat?
– Prezintă-te și întreab-o numele.
Dacă ți-ai luat una peste ureche, ești cu soția ta.

– Am uitat sa iau stafide pentru cozonac. Costele, fugi repede la alimentara si cumpara.
– Draga, dar pe vremea asta nici pe caine nu-l scoti afara….
– Atunci, du-te fara caine.

In Galaxy S5, videoclipurile care ruleaza pe telefon se pun automat pe pauza daca te uiti in alta parte. In Galaxy S6 Edge, o mana iese din ecran si iti trage o palma daca te uiti in alta parte.

Declaratie de dragoste din partea unui impatimit de tehnologie si automobile catre prietena lui: desi masina mea este echipata cu ultima versiune de GPS si harti digitale, cand ma uit in ochii tai, ma pierd iremediabil, iar si iar…

Soțul ideal și soția ideală.
Soția: – Dragul meu, du-te să bei berea aia, că te așteaptă prietenii!
Soțul: – Stai puțin iubito, mai am de spălat vasele!

Un tip este invitat in masina politiei rutiere. Ambii tac. Politistul:
-Pai nu-mi propui nimic?
-Casatoreste-te cu mine.
Politistul a ras si l-a lasat sa plece.

Berea-pasta de dinti: 100% Smalţ.

Doua prietene se intalnesc intamplator pe strada, dupa multi ani. Se imbratisaza bucuroase si incep sa se descoasa despre barbatii lor.
– Auzi draga, mai bea al tau asa mult?
– Nuu… l-am dezvatat.
– Cum ai reusit? da-mi si mie reteta.
– Pai… am luat o pisica de pe strada, am umplut cada cu vin si am bagat pisica acolo. Cand a ajuns acasa, m-a imbratisat ca si-a vazut visul implinit, a intrat in cada, a baut tot vinul si cand a gasit pisica… a lesinat. De atunci nu mai bea decat apa.
– Draga, iti multumesc. Chiar acum ma duc sa caut si eu o pisica.
Gaseste pisica, o duce acasa, toarna vin, il invita in baie. Trec cateva ore bune, si disperata intra peste el sa vada ce se intampla. Barbatu-su mort de beat statea pe marginea cazii si storcea pisica…
– Hai pisi-pisi… inca un strop…
te rooog….

Omletă de burlac: deschizi frigiderul, te scarpini la ouă, închizi frigiderul.

De ce fetele coboara privirea cind primesc o declaratie de dragoste?
– Ca sa verifice daca e adevarat…

Caz extrem al dependentei de senzatii tari: un român şi-a lăsat soţia să conducă până la munte!

– Ce te joci mah?
– Counter Strike si ascult manele.
– Cum sa joci Counter Strike pe manele?
– Simplu : Guta imi spune pe unde vin dusmanii.