Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa.
A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa.
A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte… Lasa cainele se urca in masina si pleaca.
Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta…
Sotul: – Nevasta, s-a intors cainele acasa?
– Da, s-a intors.
– Da-l la telefon, ca m-am pierdut….

– Chelner, în ciorba mea se zbat două muște!
– La prețul ăsta, ce vreti?… Lupte de tauri???

Un preot şi un dascăl stăteau pe marginea şoselei cu o pancartă în mână pe care scria: “Sfârşitul e aproape. Căiţi-vă!”
Pe lângă ei treceau maşini şi imediat după fiecare maşină se auzea o buşitură şi o explozie.
După o vreme, dascălul întreabă: -Părinte, nu ar fi mai bine să scriem pe pancartă “Podul din faţă este rupt”?

Maneliștii ar vrea ca facebook să aiba si butonul “Adaugă ca dușman”.

Un betiv acosteaza o femeie. La avansurile lui aceasta protesta indignata:
– Mai bine mi-o cos decat sa ma culc cu tine!
Omul insista si, intr-un tarziu are castig de cauza. Dupa o noapte de sex, epuizat, ii spuse femeii:
– De cusut nu ti-o coase, dar vreo doua pense nu i-ar strica!

Un bărbat bun te face să te simți sexy, puternică, capabilă să înfrunți lumea… oh, scuze… ăsta e vinul… vinul face asta!

Doi barbati stau intr-un bar. La un moment dat unul dintre ei striga la celalalt :
– M-am culcat cu maica-ta!
In bar se face brusc liniste si toate privirile se intorc catre cei doi in asteptarea scandalului. Primul tip striga din nou la celalat :
– M-AM CULCAT CU MAICA-TA!
Celalalt tip ridica privirea se uita la el si raspunde:
-Du-te acasa tata, esti beat!

Un tip plin de vanatai se prezinta la oftalmolog.
– Ce s-a intamplat? intreaba medicul.
– Am incercat sa ma urc la etajul autobuzului.
– Dar autobuzele de la noi din oras nu au etaj.
– Cu ochelarii prescrisi de dumneavoastra, absolut toate aveau.

Misterul craterelor de pe luna a fost in sfarsit deslusit de catre un anonim care relateaza ca l-a surprins intr-o seara pe Chuck Norris exersand loviturile de golf.

Sherlock Holmes si Dr. Watson se duc cu cortul pe munte si adorm.Peste noapte, Holmes il trezeste pe bunul sau prieten:
– Watson, uita-te pe cer si spune-mi ce vezi.
Watson raspunde:
– Vad milioane de stele.
– Si ce-ti indica acest fapt?
Watson se gandeste o clipa:
– Astronomic vorbind, imi indica faptul ca exista milioane de galaxii si, potential, miliarde de planete. Astrologic vorbind, imi indica faptul ca Saturn este in Leo. Din punct de vedere temporal, este aproape trei si un sfert. Teologic, este evident ca Domnul este atotputernic si noi suntem mici si nesemnificativi. Meteorologic vorbind, se pare ca vom avea parte de o zi frumoasa maine. Dar ce iti indica tie acest fapt?
Holmes ramane tacut un moment, apoi spune:
– Watson, esti un dobitoc, cineva ne-a furat cortul!!!

– Bulă, cine ţi-a învineţit ochiul ?
– O ştii pe femeia aia drăguţă care a zis că e văduvă ?
– Da.
– Ei bine, nu e.

Ești vegetarian, deci nu te hrănești cu animale, că ți-e milă de ele…
Atunci, de ce le mănanci hrana?

Alina Plugaru a declarat că, in memoria maestrului Sergiu Nicolaescu, următorul film in care va juca se va intitula “Un fleac, m-au ciuruit!”

Ieri m-am intalnit cu o prietena si i-am spus:
– Am citit un banc atat de tare incat o sa-ti cada tatele daca ti-l spun!
… aaah, cred ca ti l-am zis deja

Nu am mai vorbit cu sotia mea de 18 luni, nu imi place sa o intrerup.

Trei soareci intr-un bar trageau shot-uri de tequila.Primul toarna un shot, isi umfla muschii si incepe:
– Ba fraierilor, voi stiti capcanele alea de soareci pe care le pun bulangiii de oameni cu o bucatica de cascaval inauntru?
Ei bine, io desfac dintii aia, fac vreo 20 de tractiuni la capcana , ma invart un pic, iau cascavalul si o sterg, ba!!!
Ii sparg pe toti!
– Mama , ce tare e asta!
Al doilea soricel isi pune tequila, o da pe gat, se scutura si zice:
– Brrr, sunteti de r*h*t! Stiti voi grauntele alea mici si roz,bobitele alea de grau cu otrava pe care le pun oamenii ca sa ne omoare?
Eu iau cateva boabe, le pisez, le pun pe o foita si pac! le trag pe nas!
– Ba … asta e nebun de tot! auzi, se drogheaza cu otrava!
Al treilea isi pune si el un paharel, il da pe gat, se incordeaza, se scutura un pic si o ia la fuga.
– Unde fugi dementule?
– Ma duc sa regulez pisica!

Trei purici s-au adunat, la sfat, in buricul unei femei. S-au hotarat ca fiecare sa-si aleaga o parte a corpului, unde sa petreaca noaptea, iar, a doua zi, sa se reuneasca in buric si sa spuna cum au dormit. Primul puric s-a ascuns sub brat, al doilea intre sani iar al treilea in p…a. A doua zi, se reintalnesc. Primul: – Eu am dormit intr-o padure tropicala, unde era atat de cald, ca-mi venea sa-mi dau si pielea jos de pe mine! Al doilea: – Eu am dormit intre doi munti, care atat de rau m-au pocnit, ca aproape am ramas surd! Al treilea: – Eu am dormit intr-o pestera, unde, toata noaptea, m-a alergat un chelios si nu m-a prins, da’ m-a scuipat exact intre ochi!

O tanara suna la Radio Erevan:
– De ce femeile nu clipesc in timpul preludiului?
Radio Erevan raspunde:
– Pentru ca nu au timp.

Aveam o bănuială că soţia mea, cu care eram căsătorit de aproape doi ani, mă înşală. Am observat câteva chestii care mi-au dat de gândit.
Mereu zâmbea când scria SMS-uri, iar când o întrebam, spunea că e maică-sa. Întrucât eram convins că e vorba de un barbat, nu i-am cerut telefonul, fiind sigur că ne vom certa. De asemenea, mereu spunea că trebuie să stea peste program la serviciu. La un moment dat mi-am pierdut cumpătul şi am sunat la birou, iar colegii ei mi-au spus că este plecată chiar dinaintea terminării programului.
Când am adus vorba despre asta, mi-a zis că e o chestie între cei de la birou, aşa fac tot timpul când sună cineva. Un fel de glumă. Femeia avea impresia că-s prost.
Picătura care a umplut paharul, sau mai bine zis butoiul, a fost într-o noapte când a plecat pe la 22:00 la magazin, “să-şi ia ceva bun”. A revenit pe la 00:30. Vă daţi şi voi seama cam ce a luat ea bun 2 ore jumate.
Dacă pot să dau un sfat după această experienţă, este să nu-ţi pierzi niciodată controlul şi să-ţi calculezi atent fiecare mişcare. Sigur te va ajuta la divorţ. Mai ales dacă tu aduci cei mai mulţi bani în casă ori vrei custodia copiilor. Din fericire, nu am apucat să fac copii cu fosta mea soţie. Şi când mă gândesc că discutasem aşa ceva cu ea…dar să revenim la poveste!
Ziua ei de naştere urma să fie peste fix 2 luni de la întâmplarea cu mersul după ceva bun la o bucată de noapte. Mă hotărâsem să mă despart de ea chiar de ziua ei. Probabil îţi spui că e de căcat să faci aşa ceva. Dar stai să-ţi explic: aveam timp suficient să-mi găsesc un loc unde să mă mut în perioada divorţului şi, evident, să mai adun probe pentru avocatul meu.
Revenind la ziua ei – era ocazia perfectă. Când am întrebat-o ce vrea să facem cu ocazia aniversării sale, s-a arătat foarte grijulie, spunându-mi că a primit nu ştiu ce bilete pentru o excursie, cadou de la serviciu, însă este foarte ocupată în acea perioadă şi că ar fi bine să merg eu cu prietenii mei, să mă distrez şi pentru ea. Oricum nu voia să-şi amintească de vârsta ei…bla, bla. Deci, cred că te-ai lămurit cam cât de prost mă credea fiinţa asta. Spre ghinionul său, nu numai că nu-s atât de prost, ci şi puţin diabolic.
Atunci mi s-a aprins beculeţul şi mi-am dat seama că pune ceva la cale… Aşa că am acceptat propunerea ei şi am zis că mă voi duce cu prietenii. În schimb, când a venit ziua cea mare, am mers acasă la un prieten şi am pus totul la punct. Le-am spus că vreau să-i fac o petrecere surpriză scumpei mele soţii şi că va trebui să ne furişăm în casă, cu tort şi toate cele. Sună bine, nu?
Ne-am adunat cu toţii în scara blocului – prieteni, colegi de muncă, părinţii ei – după care am urcat până la uşa apartamentului, unde le-am adus aminte că trebuie să facă linişte, până intrăm în dormitor. Am intrat în apartament, fără niciun zgomot, cu toţii rânjind prosteşte.
Am deschis uşa dormitorului şi am strigat cu toţii: SURPRIZĂ!
Dar surpriza a fost de partea noastră când am găsit-o pe nevastă-mea în curul gol şi pe amantul ei, dezbrăcat, întins în patul nostru. Atunci a început haosul: maică-sa a scăpat tortul, taică-su a început să urle, eu mă prefăceam că sunt surprins, iar ea, bineînţeles, zbiera că eu sunt de vină pentru tot, în timp ce amantul său se chinuia să-şi găsească pantalonii.
A fost cea mai frumoasă aniversare la care am participat.

Intrebare la Radio Erevan:
– Ce înseamnă când secretara rămâne însărcinată?
Raspuns:
– Că a avut un accident de muncă !

Vine un polițist la serviciu… gol. Îl întreabă un coleg:
– Ioane, ce-ai pățit, de ce ai venit gol la lucru?
– Păi… aseară am fost într-un club….
– Ei și??
– Stăteam, dansam, mă distram, totul era perfect…
– Și???…
– La un moment, DJ-iul anunță: ”Stingem lumina pentru 30 de secunde, toți bărbații să se dezbrace!!”
– ???!!!!
– Aprinde lumina peste 30 de secunde, toți bărbații s-au dezbrăcat.
– Și ce a urmat?
– DJ-iul iarăși anunță: ”Stingem lumina pentru 30 de secunde, toate femeile să se dezbrace!!”
– !!!
– Se aprinde lumina, toate femeile dezbrăcate…
– Măi să fie…. Și mai departe???
– DJ-iul spune: ”Acum vom stinge lumina pentru 30 de secunde, bărbații să se apuce de lucru!!!”
– Și tu ce ai făcut??
– Cum ce??? Am venit la lucru!!!

Un tip vine de la munca acasa si o gaseste pe nevasta-sa in fata usii cu bagajele facute
− Ce faci cu bagajele alea, pleci undeva?
− Da, ma duc in Las Vegas
− Si cam ce cauti tu in Las Vegas?
− Am aflat ca acolo pot sa castig patru sute de dolari facand ce-ti fac tie pe gratis
Se duce si asta isi face si el bagajele, iese in fata usii
− Si tu unde crezi ca te duci?
− Merg si eu cu tine, mor de nerabdare sa vad cum o sa traiesti tu cu 800 de dolari pe an…

Doi betivi erau intr-o masina care mergea cu viteza, cand unul dintre ei striga:
– Fii atent, urmeaza o curba periculoasa! Celalalt ii raspunde:
– De ce strigi la mine? Credeam ca tu esti cel care conduce!

Dacă revista Playboy era pentru barbati casatoriti, avea mereu pe coperta aceeasi femeie…

Doua curti alaturate. Cainele unuia dintre vecini latra in continuu.
– Deci m-am saturat, nu mai suport, vin imediat…
Dupa 15 minute, se intoarce, cainele latra in continuare
– Ce naiba ai facut ma atat?, ai plecat de un sfert de ora si cainele ala tot latra
– Am mutat cainele la noi in curte, sa vedem cum le convine lor asta!

O tipa la psihiatru:
– Doctore, cred ca e posibil sa fiu nimfomana…
– Asta ramane de vazut…tariful meu e de 100 lei ora.
– Si pentru o noapte cat luati?

Moldovenii, cei mai virili români. Într-adevăr, doar un vasluian poate avea erecţie când vede o babă de 80 de ani.