Reply To: 31.03.2004 Scotia – Romania 1-2(0-1) – Amical

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive 31.03.2004 Scotia – Romania 1-2(0-1) – Amical Reply To: 31.03.2004 Scotia – Romania 1-2(0-1) – Amical

Tavi
Member

1-0 pentru noi la pauza Chivu min. 37 din lovitura libera de la vreo 25m. A fost un fault la Pancu. Acesta trecuse de adversar si fundasul i-a luat pur si simplu piciorul in brate si nu-i mai dadea drumul. Fara cartonas din partea unui arbitru finlandez.

A fost de altfel singurul sut pe poarta al nostru. Chivu a tras prin zid iar portarul a fost pacalit de devierea cu cotul a unui aparator din zid. Adversarul slab nu ne-a pus probleme.

Romania: Stelea – Flavius Stoican, Iencsi, Chivu, Rat – Ovidiu Petre, Florentin Petre, Pancu, Cernat – Ganea si Mutu.

Am exagerat cu suturi de la distanta, toate trimise departe de poarta. Am dominat fara sa jucam bine. De cateva ori am sesizat ca erau cate doi de-ai nostri pe langa minge si nu prea stiau care ce cauta pe acolo.
Ganea a fost preocupat sa-i rupa picioarele unui scotian inca din min. 10. L-au dus direct la spital.
Mutu, Pancu si Cernat nu au aratat nimic pana acum. Elegant si sigur pe el Ovidiu Petre. Florentin Petre acelasi om de travaliu.

Revin la sfarsitul meciului …