Reply To: NHL (National Hockey League)

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous NHL (National Hockey League) Reply To: NHL (National Hockey League)

@07Ex wrote:

A inceput si liga nord americana de hochei. Voi va uitati la meciuri sau la noi in RSR nu se dau la TV?

Sport 1 transmite in Romania meciurile din NHL.Chiar ieri am vazut o repriza din Toronto Maple Leafs-Ottawa Senators;era 2-0 pentru senatori la sfarsitul celei de-a doua reprize,dar nu stiu cine a castigat.Oricum,postul transmite aproape zilnic cate un meci din NHL,mai intai dimineata pe la 03:00-04:00 Live cu comentariul original nord-american,iar dupa-amiaza in reluare,avand la microfon doi comentatori romani,care par destul de bine informati cu ce se intampla in acest sport.Mi se pare ca unul dintre ei e chiar Andi Vilara,ce comenteaza si la Eurosport in competitii de Biathlon,Bob si alte sporturi de iarna.Sport 1 este, nu numai prin prisma acestor transmisiuni,un canal mult mai profesionist decat sport.ro,parerea mea.Pacat ca nu prea e promovat,insa poate ca tot raul e spre bine.

Edit:M-am informat mai bine si vad ca transmit doar miercuri si joi meciuri din NHL.Ehh,tot e bine pentru un sport care sa fim sinceri nu prea are multi fani in Romania,desi e unul dintre cele mai spectaculoase.Daca ar avea,probabil ca cei de la Sport 1 ar fi bagat mana mai adanc in buzunar pentru a achizitiona mai multe meciuri pe saptamana.