Reply To: Lotul de jucatori 2004 – 2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2004 – 2005 Reply To: Lotul de jucatori 2004 – 2005

dragos
Member

@ultrasro wrote:

De ce?

1. Siman nu are interesul sa bage jucatori de pe urma carora nu castiga nimic :( , pe tinerii de perspectiva poate sa-i vanda dar pe veteranii de gloriaoasa amintire ii poti vinde doar la muzeu.
2. Nu cred ca Popescu risca sa se faca de ras la ora asta, tineti cont ca Dedu nu poate fi inlocuit in aparare de un veteran cu 17 ani mai varstnic.
3. La mijlocul terenului Gica Popescu nu poate juca in mod cert, nu are pe cine sa inlocuiasca.
4. Siman vrea ca Stancioiu si Stanca sa joace ca sa poata sa-i marite, nu a innebunit sa-i treaca pe bara!
5. Dan Petrescu nu cred ca mai reintra tinand cont ca avut anumite probleme de sanatate inainte de a renunta acum un an.

te contrazic, ovidiule: 1. dan face echipa – nu siman;
2. daca echipa, joaca bine si are rezultate (nu conteaza daca joaca copii sau “tinereii”) – siman poate vinde pe oricine, caci are cota BUNA – daca nu joaca bine pe cine sa vanda???
3. daca retrogradezi si vinzi un jucator, oricat ai incerca sa scoti un pret bun pe el – NU POTI, caci esti echipa de “B”, in timp ce, daca esti PREMIANT – poti lua un SUPER PRET.
este corect???

la nevoie, intru si eu “in iarba” sa pun umarul la castigarea seriei “A”….
ca doar am jucat si eu candva la ei……