Reply To: Lotul de jucatori 2004 – 2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2004 – 2005 Reply To: Lotul de jucatori 2004 – 2005

Ultras
Member

Din Gazeta Sporturilor:

Liber, după ce a încheiat orice legătură cu Salamanca, Bogdan Stelea a plecat ieri după-amiază spre Anglia pentru a negocia cu formaţia engleză de ligă secundă, Coventry. În echipa britanică a mai evoluat în sezonul 1997-’98 un alt român, Viorel Moldovan. “Nu Vio este cel care mi-a făcut legătura, pur şi simplu englezii au aflat că sînt liber de contract şi m-au chemat să mă vadă. Ştiţi cum e la ei, te cheamă, te urmăresc pe teren şi, dacă e bine, semnezi. Am plecat singur la negocieri, ajung seara, deja o să avem o primă discuţie, după care să vedem ce va fi miercuri. Eu aş vrea să semnez, mai ales că nu mai am o altă ofertă din străinătate care să-mi convină”, a declarat ieri seară Stelea, aflat pe aeroportul din Amsterdam, unde făcuse o escală, în drumul spre Insulă. Coventry s-a clasat sezonul trecut pe locul 12 în liga a doua engleză. Arnold, în vîrstă de 36 de ani, s-a antrenat în ultima perioadă cu Sportul Studenţesc cu care s-a arătat dispus să şi semneze dacă nu-şi va găsi un alt angajament.

28 iulie 2004