Reply To: Euro 2004 – Portugalia

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2004 – Portugalia Reply To: Euro 2004 – Portugalia

Giani
Member

Daca tot s-a deschis separat… Allez les bleus!!!!, oricum sunt cei mai tari. Ar fi nedrept ca in semifinale sa nu intre Anglia, Franta, Cehia si Olanda. Restul nu mai conteaza, de aici se poate intampla orice si oricare dintre aceste echipe (cu un mic minus pentru olandezi si englezi) ar merita sa castige titlul. Raman la ideea mea si sper ca si olandezii si cehii (tot respectul pentru ca i-au ingropat pe “nazisti”, desi pentru ei nu mai conta) vor face o figura frumoasa, o merita din plin. Chiar daca aceste doua echipe ne vor fi adversare in preliminariile mondialelor din 2006, le respect si chiar nu as regreta si nu m-as supara daca ne-ar devansa in grupa… au super-echipe, iar meciul lor direct merita bagat la cap de orice chibitz al fotbalului din Romania. Daca m-a ofticat faptul ca blatistii ordinari din peninSULA scandinava ne-au eliminat di preliminarii, prin bafta porceasca si arbitri favorabili lor, de astria nu am ce zice, sunt marti meseriasi. De ce nu, poate, chiar o finala cehia – Olanda?… daca am exprimat o optiune, m-am bazat mai ales pe simpatia mea fata de Franta (nu ca echipa cat ca natiune), dar aceeasi simpatie o am si fata de Olanda (mai putin fata de scartzarii de englezi sau de sovinii cehi)…

Asa ca vom vedea care va fi marea finala… oricum, fara scandinavi