Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

lucian
Member

asa ii trebuie lui Sile pentru comportamentul pe care il arata. De ce nu mai ma surprinde nimic?

A se vedea si articolul de azi din Gazeta Sporturilor:
“Costas Mincu

Dan Petrescu nu ştie exact cît timp va mai rămîne antrenorul “studenţilor”.

Extrem de supărat că pierde jucători pe bandă rulantă, iar în loc nu i se aduc decît juniori, şi că elevii săi se pregătesc în condiţii sub orice critică, antrenorul Dan Petrescu l-a avertizat pe patronul Vasile Şiman că vrea să plece. Cei doi s-au şi certat luni seara, dar ieri, în urma unei noi discuţii, “Bursucul” a fost de acord să-şi continue munca în Regie, deşi nu i s-au rezolvat doleanţele.

– Ce faceţi, domnule Petrescu, rămîneţi sau nu la Sportul?
– Tot ce ştiu este că azi sînt aici, dar mîine cine ştie ce se mai poate întîmpla?!

– Patronul v-a dat asigurări că situaţia se va remedia?
– Nu vreau să comentez în presă problemele discutate. Oricum, sper că lucrurile vor reveni cît de cît la normal, altfel…

– La antrenamente sînteţi supărat şi reţinut.
– Nici nu pot fi altfel după cîte se întîmplă aici.

– Mai poate repeta echipa performanţa de anul trecut, cînd a terminat pe locul 7?
– Acum avem un singur obiectiv, evitarea retrogradării! Mai ales că în intersezon am vîndut doi jucători foarte importanţi, Bucur şi Rădoi.

“Totul e OK!”
Tensiunea din Regie a cuprins întreaga echipă, majoritatea angajaţiilor clubului evitînd să ofere detalii despre situaţia creată. Patronul Vasile Şiman a refuzat chiar vehement dialogul cu presa: “Nu vorbesc cu nici un ziarist! Degeaba sunaţi mai tîrziu, că tot ocupat voi fi. O să discut cu voi doar cînd se va întîmpla cu adevărat ceva! Acum, totul e OK!”.

Eu nu mai zic nimic… parca m-am obisnuit si nu mai pun la suflet toate iesirile acestea ale lui Siman …. Oricum, sunt in stare sa pun un pariu ca pe Dan nu-l prinde pauza de iarna la Sportul! Nu stiu daca il are cu ceva la mana Siman pe Dan de tot il convinge imediat ce se intalnesc…?? Dar sa-l vedem acum pe Siman unde o sa mute echipa sa joace…

Oricum dupa parerea mea situatia e jalnica si tinde sa se agraveze… Si cel mai grav e ca atat noi, suporterii cat si jucatorii, tragem ponoasele unui asemenea comportament total nepotrivit la nivelul unui presedinte de club care se doreste a fi profesionist…