Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

crys41
Member

Cum vad eu problema asta cu “uite licenta, nu e licenta”:
Sunt 2 mari interese: pe de o parte Ashone a zis bine ca Pandurii sunt ahtiati dupa un loc iar in Liga 1 (desi ei au aratat ca n-au valoare de Liga 1) si Sportul ar fi o echipa numai buna ca sa piarda licenta in favoarea lor, iar pe de alta parte, Siman nu vrea sa dea jucatori catre ceilalti granzi din campionat (in special Rapid si Steaua) si asta atrage antipatii pt care suntem pusi la zid.
Daca picam in “B” va fi scandal mare, parerea mea (toata lumea va arata cu degetul catre liga lui Mitica pt ca e prea de tot ca o echipa de pe locul 4 anul trecut sa fie acum retrogradata pe niste manevre, ca sa nu le zic altfel – sa nu-mi spuneti mie ca toate echipele din primul esalon sunt curate ca lacrima, cu toate darile la zi catre stat/jucatori). Din cate se pare, Jiul va pierde locul, si probabil ca va fi retrogradata, se va prefera o echipa mai mica, care sa nu deranjeze (prea) mult.