Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

Zibling
Member

@George Apostol wrote:

Eu va propun urmatoarele lucruri:

1. Sesizarea Comisiei Nationale impotriva Discriminarii pentru ca acelasii regulament este aplicat pentru unii si pentru altii ba
2. Actiune civila (in instanta) din partea suporterilor impotriva FRF pentru ca suntem persecutati implicit ca suporteri
3. Sesizare la UEFA si FIFA fata de actiunele FRF (NB: FRF este in unghii cu conducatorii UEFA)
4. Pichetari la FRF si LPF (cat mai mult scandal, cat mai mult la TV)
5. Cat se poate de mult amplificarea situatiei pe plan international

PS: nu stiu ce ziceti voi, dar daca macar doi dintre voi vor fi cu mine o sa obitem de la frf si cladirea si viitorul complex lia manoliu

OK, sa facem o miscare colectiva, dar … sa le luam pe rand:
1. Nu avem statut legal.
2. Ghici… iar nu avem statut legal.
3. Cica o “sfeclim” daca facem asta, ca putem fi exclusi din competitiile profesioniste, conform normelor UEFA in vigoare. Bine, daca ar face cineva in mod oficial din partea clubului o astfel de sesizare.
4. Suntem prea mici, nu avem relatii si bani pt o astfel de campanie. Eu ma gandesc numai daca patzea Steaua asa ceva… pai aducea Jiji locuitorii tuturor comunelor pe care i-a ajutat el pana acum in fata Guvernului, FRF, LPF si la sediile tuturor televiziunilor (mai putin Antena 1… sic!). Si, apoi, Steaua are cateva milioane de suporteri in Romania, pe cand noi daca avem 100.000 e bine, dar aia sunt pasivi si imprastiati.
5. Pe plan international… LOL, noi nu ne-am aparat inca drepturile in Romania, daramite sa mergem afara…

Varianta 4 trebuia aplicata de mult, de la prima rasuflare in presa a ridicarii licentzei clubului Sportul. 😡