Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc Reply To: Licenta clubului Sportul Studentesc

cameliu
Member

prosport:

Sportul deranjează că joacă numai pe teren

Patronul studenţilor, Vasile Şiman consideră că decizia luată de Comisia de licenţiere nu are acoperire regulamentară.

Furios, dar coerent, Vasile Şiman nu părea aseară deloc resemnat cu o hotărâre “definitivă şi irevocabilă”.

Domnule Şiman, cum comentaţI decizia Comisiei de licenţiere?
Este stupefiant, nedrept şi neregulamentar. Numai în România se putea întâmpla aşa ceva. Dacă se gândeşte cineva că asta are legătură cu ce s-a întâmplat în Italia, se înşală. Poate doar că unii se uită prea mult la televizor, văd filme şi se cred eroi. N-aş vrea să fac speculaţii, dar am dreptul să mă gândesc inclusiv la faptul că Sportul îi deranja pe mulţi pentru faptul că juca toate meciurile numai pe teren.

Membrii Comisiei susţin că este o hotărâre irevocabilă. Practic, în acest moment, nu aveţi cale de atac.
Ne-a luat prin surprindere dar în următoarele zile vom face şi noi ceva. E prematur acum să zic ce.

Veţi susţine echipa chiar şi dacă va ajunge în Divizia B?
Nu ştiu cine poate lua o astfel de hotărâre. Din punct de vedere sportiv, Sportul are dreptul să fie în primul eşalon. Cât despre datoriile pe care le invocă, să fim serioşi. toate echipele le au. Ori se aplică regulamentul pentru toţi, ori…Oricum, să loe fie ruşine pentru ce au făcut!

Luaţi în calcul varianta unei fuziuni?
La ora asta iau în calcul tot şi nu exclud nimic. Dar ştiu un lucru clar, tot ceea ce ni se întâmplă nouă acum nu are niciun fel de acoperire regulamentară.