Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

ultrasro
Member

Am revazut cu incetinitorul faza respectiva in seara asta (am inregistrat ce a dat Antena 1 pe hdd-ul calculatorului) de cel putin 20 de ori si am ajuns la prima senzatie ce am avut-o live: Stancioiu a intentionat sa-l agate pe Galdean initial dar vazand ca este ultimul om din echipa a plonjat pe langa el la pamant. Atacantul oaspetilor nu este atins – Stancioiu nu a pus mana macar pe :D piciorul sau soldul acestuia – dar dupa ce face doi pasi (el prelungise initial mingea cu capul pe langa portar) crezand probabil ca-si prelungise mingea prea mult spre dreapta isi inmoaie piciorul stang apoi cade gramada la vreo 5 metri distanta de Stancioiu.

Parerea mea e clara: Stancioiu nu a impiedicat in vreun fel inaintarea spre poarta a lui Galdean.

Si decizia lui Serea de a da galben lui Stancioiu este ciudata, daca era 11 m trebuia acordat rosu direct.

CONCLUZIA FINALA: am vazut bine initial cand am spus ca Galdean e un simulant excelent, din stirpea lui Marius Lacatus, pentru ca este dealtfel si un atacant excelent. 8)