Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

ion
Member

Dupa cum ati vazut si voi la Sportu nu s-a schimbat nimic .De ani buni se tot birfeste ca ne trebuiesc 2-3 batrini si-un lider de echipa dar ca de obicei jucam cu “sub 23 de ani” si-atunci rezultatele sint normale si noi chiar nu avem ce sa mai speram si nu avem de ce sa ne suparam.O spun cu sinceritate ! Asta il duce capul pe Siman asta vom avea mereu ! In B mai merge sa joci pe mina tinerilor (acolo 2-3 echipe vor in A) dar in A te manica de viu oricine te prinde…Alba este o echipa “batrina” cu stil ultracunoscut de joc si totusi n-am reusit nici macar un egal.Motivele sint deja bune de aruncat la arhiva dar se pare ca pe linga cele vechi au mai aparut (eu sper sa ma insel) si altele : Bucur ,Lazar ,Maxim joaca oarecum nemultumiti de faptul fie ca nu sint platiti ceva mai bine fie ca nu s-au transferat…In plus Lazar a fost schimbat din functia de capitan (o schimbare total nejustificata) si el apare in teren acum ceva mai moale in joc.Noi nu avem de ce sa ne suparam pe echipa si va trebui sa acceptam ca asta e valoarea :poate prea buni pt B dar enervant de labili pentru A.
Oricum daca nu vom recupera ceva puncte in urmatoarele 3-4 etape vom asista din nou la supliciul retrogradarii si asta chiar de la inceputul campionatului! Cred ca lasindu-l la o parte pe Siman (nu mai am de ce sa-i fac reclama pe gratis) pentru ce se va intimpla in acest campionat vina ii va reveni numai echipei deoarece ori nu poate sa joace ori daca poate nu are tarie sa puna piciorul in pragul lui Siman si sa-i spuna ca ,conditiile de plata nu le plac.Daca nu vor juca deoarece nu sint platiti si nu vor fi macar destepti vor ajunge iar in B spre satisfactia lui nenea si se vor chinui cu toti rulmenti si alte alea de acolo.Am mai spus-o cu jumatati de masura nu se poate face nimic solid …Ginditi-va ca noi cind mergem la meci in loc sa incurajam echipa incepem sa o luam la misto (Stancu, Mazilu si alti care incet incet isi fac loc).Eu cred ca nu e normal s-o facem !Si cred ca nu o s-a facem !Sper ca baieti se vor mobiliza si as vrea ca Ovidiu sa le transmita acest mesaj sa joace mai atent si cu mai
mult curaj si sa stie ca daca joaca o fac doar pentru ei si viitorul lor…