Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia Reply To: 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

ion
Member

@Ultras wrote:

Aveti careva licenta de psiholog? Ca asta trebuie, nu floricele si alte alea. Treaba noastra este sa ii incurajam din tribuna. Dar, ca si ei nici noi nu ne facem treaba. Din punctul meu de vedere, meciul de sambata a fost un accident, asa cum este si Stancu. Un pic (mai mult) si Ratiu. Ca si Dan Petrescu de altfel. Cand va aud ca tot Siman este de vina, ma faceti sa rad. De ce? Ca le-a dat banii cu o zi inainte de meci? Nu au mai putut de fericire si au clacat? E vina lui Siman ca Petrescu l-a facut capitan pe Balan in locul lui Lazar? HA, HA…

Siman e de vina deoarece in continuare se baga intr-o chestie pe care nu o pricepe…Banii pe care ii meriti se dau la timp nu cind da Domnu’…Nu mergi de 4 ani cu aceiasi echipa “de juniori” fara sa aduci si oameni cu forta si personalitate la echipa .Daca nu te pricepi e mai bine renunti dar el nu vrea iar ceea ce se-ntimpla la echipa orice ai spune e rezultatul metafizicii simaniene de care mai toti din galerie dupa ce am vazut si auzit la meciuri s-au cam saturat.Echipa merge asa cam de 17-18 meciuri si nu cred ca a fost un accident partida cu Alba.As vrea sa ai tu dreptate si ca echipa isi va dovedi valoarea in zilele urmatoare dar ma tem ca filmul pe care-l vom vedea va fi de fapt o reluare un pic mai horror fata de ce am vazut acum 2 ani.Eu cred ca ar trebui totusi un gest ceva mai iesit din uzual fata de echipa ,fata de antrenor si rezerve chiar daca pare cum am mai spus demodat.Echipa joaca acum cu 2-3 jucatori demoralizati si chiar daca nu sintem psihologi poate ii prinde bine o incurajare de care cred ca pina acum nu au avut parte…Poate daca facem rost de citeva fete frumoase care sa le ofere florile se vor simti si ei mai cocosi …Florine ajuta-ne ca nu se stie niciodata ,poate chiar va merge treaba! Oricum daca chiar vreti s-o facem hotariti-va repede: bani nu sint multi(cam 50-75 mii/persoana) de strins si ii va stringe Ovidiu ,flori nu vor fi multe de luat (1 fir de jucator) cu fetele veniti cu idei …