Reply To: 07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1) Reply To: 07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Ultras
Member

Din Gazeta Sporturilor:

Campioana va aborda meciul cu Sportul fără două piese importante. Căpitanul Florentin Petre resimte dureri la genunchiul stîng şi nu a fost oprit în lot. “Mă doare rău de tot! M-a lovit unul de la Zilina de două ori în acelaşi loc, de am văzut stele verzi. Am tras şi tare cu slovacii, întrucît era un meci capital. Acum mi s-a umflat genunchiul, dar cu englezii joc şi în jumătate din picior. Aş înnebuni să nu fiu pe teren cu Manchester!”, a declarat ieri mijlocaşul dinamoviştilor. “Băieţii vor juca împotriva Sportului pentru a lua trei puncte, nimeni nu se gîndeşte încă la duelul cu britanicii”, a punctat Florentin.

Un alt fotbalist important în zona mediană, Ştefan Grigorie, va privi din tribună întîlnirea cu “studenţii”. Fotbalistul în vîrstă de 22 de ani resimte dureri mai vechi la coapsă, care îi fac probleme încă de acum o lună, din timpul turneului din Elveţia.

Ioan Andone şi-a avertizat ieri elevii. “Meciul cu Sportul nu e dinainte cîştigat. Va fi dificil, pentru că venim după două partide în care am jucat în inferioritate numerică, întîlnirile cu Farul şi cu Zilina. Jucătorii sînt obosiţi, pentru că efortul este mult prea mare în astfel de situaţii. Sportul ne poate oferi surprize, aşa că să fim atenţi!”, a conchis tehnicianul.

Tibi Bălan va fi Cristiano Ronaldo

“Mergem în Ştefan cel Mare să batem Dinamo şi să recuperăm punctele pierdute cu Apulum etapa trecută. Pentru noi e bine că ei se gîndesc mai mult la meciul cu Manchester United”, a declarat atacantul echipei din Regie, Ionuţ Mazilu. Tiberiu Bălan promite că el va fi în această seară “un fel de Cristiano Ronaldo pentru cei de la Dinamo. Noi ne gîndim numai la meciul cu ei şi sper să-i batem”.

DINAMO – SPORTUL
stadion: Dinamo
ora 20:00 Naţional TV

Dinamo (alb-roşu)
12. Gaev – 5. Ciobotariu, 6. Alistar, 16. Ad. Iordache – 15. Cr. Irimia, 26. Mărgăritescu, 17. Naidin, 25. Tameş, 3. Semeghin – 10. Dănciulescu, 9. Cl. Niculescu
Antrenor: Ioan Andone
Rezerve: 23. Cr. Munteanu, 4. Burcă, 14. Galamaz, 18. V. Munteanu, 22. Cigan, 27. I. Bălan, 28. Păcurar
Absenţi: Florentin Petre (menajat), Grigorie, Bălţoi (accidentaţi)

SPORTUL (alb-negru)
Sportul: 33. Stăncioiu – 15. R. Ciupe, 6. Secăreanu, 2. A. Raţiu, 13. L. Rusu – 10. T. Bălan, 5. C. Lazăr, 8. Cruceru, 23. Maxim – 9. Mazilu, 20. G. Bucur
Antrenor: Dan Petrescu
Rezerve: 1. Stanca, 3. M. Dedu, 7. S. Stancu, 11. Varga, 17. Oae, 18 Curelea, 22. M. Nae

Arbitru A. Constantin (Rm. Vîlcea). Asistenţi A. Florescu, C. Florescu (ambii din Buucreşti). Arbitru de rezervă V. Berbecaru (Rm. Vîlcea). Observatori V. Alexandru (Ploieşti), I. Igna (Timişoara)

Bilete 100.000 de lei – tribuna 0, 50.000 de lei – tribuna I, 30.000 de lei – tribuna a II-a şi peluza I, 20.000 de lei – peluza “Cătălin Hîldan”