Reply To: German Bundesliga

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football German Bundesliga Reply To: German Bundesliga

07Ex
Keymaster

Nu se joaca cu 2 mingii. Eu ii inteleg pe Dragos si Zibling, deoarece si eu sunt de parere ca fotbalul in Germania si Anglia este diferit fata de cel din alte tari. Si aici nu ma refer la jocul de fotbal propriu zis, ca ala e la fel peste tot. Sunt 22 de jucatori si o minge.

Ma refer la spectatori, la atmosfera, dar in special la sistemul de PR pe care il au cluburile din tarile mai sus amintite. Eu urmaresc pe Twitter 2 cluburi cu care tin de cand eram mic, Tottenham si Borussia, si vreau sa va spun ca sistemul asta de public relations pe care-l au cluburile astea este cu totul deosebit. Cred ca si daca nu eram suporter al echipelor, m-ar fi convins sa devin suporter doar prin prisma mesajelor pe care le trimit, pozelor, premiilor, ca sa nu mai vorbim de faptul ca ambele cluburi te fac sa te simti alaturi de echipa oriunde te-ai afla. Atat Tottenham cat si Borussia au sute de mii de oameni care-i urmaresc pe twitter, dar vreau sa va spun ca daca le trimiti un mesaj, oricat de infim, iti raspund. Pai la noi, Sportul nu mi-a raspuns niciodata pe twitter si slava Domnului ca nu au multi urmaritori … doar 24. Parca nici nu exist. In plus, nu ajuta nici faptul ca acum 1-2 ani am vazut un clip pe internet cu Siman gata gata sa sara de gatul lui Ovidiu ca a indraznit sa-i ceara socoteala pentru rezultatele proaste. Ce sa mai vorbim.