Reply To: Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006 Reply To: Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006

@cameliu wrote:

Total Sport:

Sport Total : Domnule Siman baza din Regie se afla in paragina. Cine este de vina?
Vasile Siman: De ce ma intrebati pe mine? Complexul apartine Politehnicii, noi nu avem cum sa ne implicam, deoarece nu ne apartine.
Echipele de juniori ale Sportului isi desfasoara antrenamentele pe acele terenuri.
De unde stiti ma, voi? Lasati-ma in pace!
Noi am fost acolo si am vazut cum au crescut buruienile pina la genunchi.
Ce buruieni, terenurilre au fost tunse acum citeva zile.
Totusi s-au vindut multi jucatori, nu puteti sa sponsorizati pentru remenajarea bazei?
Ma, tu ce vrei? Esti nebun…

Altii vor sa investeasca
Daca Siman nu vrea sa faca nici o investitie, un om de afaceri s-a gindit ca ar putea sa ajute clubul, prin construirea unui teren sintetic pe locul unde se afla actuala suprafata de bitum. Fost suporter al Sportului, acesta s-a gindit ca prin acest gazon sintetic isi poate recupera investitia dupa inchirierea pe timp de noapte sau dupa antrenamentele juniorilor.

Investitie minima
Vasile Siman ar avea nevoie de aproximtiv o suta de mii de dolari pentru a pune la punct baza din Regie. El ar putea baga banii intr-o investitie in doua terenuri de mini fotbal cu gazon artificial asa cum au marile cluburi din strinatate. Pe linga acestea ar mai trebui sa se regazoneze toate cele trei suprafete de joc, pe care se desfasoara meciurile echipelor de juniorii

Jucatorii vinduti de Siman in aceasta vara
Gigel Bucur – Poli Timisoara – 800.000 de dolari
Norbert Varga – Poli Timisoara – 200.000 de dolari
Sorin Radoi – Poli Timisoara – 200.000 de dolari
Razvan Stanca – Farul – 150.000 de dolari

1. Sile se pare ca traieste inca pe alt taram… administratorul bazei este Universitatea de Arhitectura si Urbanism “Ion Mincu”… nu are nici o treaba cu Politehnica… iar la Arhitectura rector este Mac Popescu… Ca doar arhitectura a pus scaune ca sa avem licenta anul trecut.
2. Cine este acest om de afaceri fost suporter al Sportului, stie cineva ceva?
3. Sumele de transfer ale jucatorilor nu stiu daca sunt astea… poate pentru restul, dar nu stiu daca si pentru Bucur… ganditiva ca suma de transfer a lui Bucur a ramas si este confidentiala… si nici contractul nu se stie cum suna… cat are Sportul din urmatorul transfer 25, 40, 50%… 25 are sigur….
4. Sile este inconstient ii lasa pe toti sa loveasca cu noroi in Sportul… el nu face nimic ca acest club sa aiba o imagine… si are cu ce sa ii faca imagine…. el nu are nimic in acest club, nici marketing , nici PR…. el nu realizeaza ca fara o imagine foarte buna (si aceasta mentinuta) se atrag spectatori (nu neaparat suporteri)… si une sunt spectatori vin sponsori… si sunt eu curios in clubul asta cine se ocupa de marketing cauta sponsori… sau ma rog contracte de publicitate… eu cred ca nu…

Ma opresc aici ca fac folieton si nu ma mai citeste nimeni.
[/b]