Reply To: Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006 Reply To: Stiri din presa din Intersezon, 2005-2006

cameliu
Member

Nu vor să amîne partida cu CFR

“Nu putem disputa două meciuri în două zile. Regulamentul UEFA ne interzice acest lucru. Ar trebui să jucăm duminică, la orele 18:00, la Bucureşti cu Sportul, iar marţi, la 17:00, la Cluj, turul finalei Cupei Intertoto. Vrem să amînăm confruntarea cu studenţii din Regie”, a solicitat preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan. În replică, antrenorul Dan Petrescu a spus: “Nu sînt de acord cu o reprogramare. Dacă au vrut să joace în Intertoto, trebuia să se gîndească la faptul că existe unele riscuri. Putem să mutăm meciul sîmbătă sau vineri, dar nu să-l reprogramăm”. y Paul Muntenescu, Marius Năescu

Nemulţumit de achiziţii
Dan Petrescu a declarat că încă nu este satisfăcut de achiziţiile de pînă acum: “Îmi mai trebuie un fundaş dreapta, pentru că în afară de Stancu nu am altă soluţie. Din jucătorii pe care i-am avut în probe, o să-i păstrăm pe Oprea şi Tîrnăcop. Mai am nevoie de un al treilea portar, un fundaş şi un mijlocaş”. y Paul Muntenescu, Liviu Matache