Reply To: 06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0) Reply To: 06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0)

razvanR
Member

Am inceput sezonul mai bine ca anul trecut cand am pierdut in Regie cu 2-1; la fel, e mai bine si ca acum 3 ani, cand am pierdut in Regie tot cu 2-1 !

Eu cred ca am pierdut azi 2 puncte din cauza ploii. E clar ca atunci cand se joaca pe ploaie nu merge jocul. In returul trecut am pierdut doar 3 meciuri, din care unul pe ploaie torentiala, 0-1 cu Dinamo, si unul pe potop, 1-2 cu Progresul.

Si cand eram in Divizia B am pierdut cu 2-0 la targoviste cand s-a jucat pe o ploaie infernala, am fost la meci, chiar inainte de meciul lui Urs Maier Danemarca – Romania 2-2. Tot pe un potop am facut 0-0 cu Inter Pitesti.

Echipa noastra este tehnica iar pe terenuri grele este dezavantajata, mai ales in fata unei echipe de namile ca CFR.

Attfel, CRF a jucat mult mai bine decat ma asteptam, a fost pentru mine o surpriza, eram sigur ca-i omoram in bataie.

Daca la 1-0, mazilu nimerea mingea in 4 metri se facea 2-0 si urma un scor fluviu. La 1-1 au fost cele 2 ratari singur cu portarul si uite asa am luat doar un punct.

E adevarat ca si CFR a avut vreo 2-3 ocazii, dar nu meritau un punct.