Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0) Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

ultrasro
Member

Galeria Sportului a numarat cam 25 de oameni ajunsi acolo cu un microbuz si doua autoturisme.

In prima repriza am jucat slabut iar singura ocazie mare a fost ratata de Varga la 0-0 in minutul 7 care a sutat pe coltul lung din stanga careului mare putin pe langa bara din dreapta. Golul lui Prepelita din minutul 13 printr-un sut bun de la 25 de metri l-a lasat fara replica pe Stancioiu.

In repriza a doua am jucat foarte bine Mazilu marcand doua goluri in minutele 46 si 70 in momente extrem de critice ale jocului. Din pacate in ultimile 20 de minute portarul Vintila a scos 2-3 mingi bune evitand infrangerea Argesului.

Jocul Sportului in repriza secunda a fost stralucitor pe alocuri iar evidentiati mei se numesc Mazilu, Varga, Lazar si Nae care au fost de neoprit.

Am pierdut doua puncte dar echipa a jucat cele mai bune 45 de minute din acest sezon in aceasta repriza.

Foarte bun gazonul din Mioveni.