Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0) Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Zibling
Member

Parerea mea ca un scor gen 2-4 sau 0-4 era mult mai corect, dar asta-i viatza, asta-i fotbalul… mergem inainte. Ce s-ar fi intamplat daka makar 50% din meciurile terminate nedecis de Sportul sezonul trecut in campionat ar fi fost de fapt niste victorii ale Sportului ? Cred ca am fi jukat in Cupa UEFA, fapt ce ar fi deranjat granzii si Capitala si de aia a ramas asa.

Sezonul asta nu va diferi mai mult de cel anterior. Insa, noi ca suporteri ai Sportului ne vom bucura ca echipa studentilor face spectacol pe teren, spre deosebire de alte echipe din tzara. Nu castigam nici makar 50% din meciuri, si ce daka… avem o pepiniera de jukatori care va face (sper eu) mult bine atat fotbalului jukat in Regie cat si celui jukat in intreaga Romanie !!!

Jocul Sportului in repriza secunda a fost stralucitor pe alocuri iar evidentiati mei se numesc Mazilu, Varga, Lazar si Nae care au fost de neoprit.

Taie-l, mah, pe Nae din lista respectiva ca mor cand il vad jukand pe o pozitzie incerta (nici mijlocas coordonator, nici atacant pur-sange) si adauga-l in capatul celalalt al prestatziei jukatorilor de astazi, alaturi de Stancioiu, Rusu si Cruceru.