Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0) Reply To: 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

ovidiu
Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Trebuie sa fim letali. Vedeti, in decursul ultimului deceniu nici macar jucatorii nu au crezut in Sportul, absolut toti vad in culori sumbre aceast club, nu+l respecta si asteapta momentul prielnic sa o intinda. Stiti foarte bine acest lucru.
Daca echipa actuala taie capetele adversarilor, implicit, respectul fata de club a celor ce vin din sapte, va fi altul. Nu vor mai fi jucatori care sa vada aceasta echipa ca o ograda cu buruieni si fier ruginit.

Sa ne punem “cagule” fratilor, sa ne respecte lumea. :)

Haide Sportule! Hai ca se poate!

Cam greu va fi ca jucatorii sa poata constientiza ca joaca totusi la o echipa.
Mazilu dupa acest meci de la Pitesti se si vede plecat din iarna.
Adevarul e ca s-au produs jucatori pe banda rulanta (mai ales atacanti: Dinita, Chihaia, Bucur – urmatorul Mazilu). Toti cu speranta sa plece de aiaci spre marea performanta.
Ce este pacat ca marea performanta se cam lasa asteptata.
Sunt jucatori pentru echipe si echipe pentru jucatori.
Bucur nu a reusit nici un gol pentru Timisoara, dar l-a “lasat” pe Mazilu sa inscrie pentru Sportul.
Chiar daca “taie capetele adversarilor” jucatorii tot vor trai cu speranta de a pleca in fotbalul mare.
Ce frumos ar fi sa devenim lideri. Nu conteaza dupa a cata etapa (visuri, visuri). Poate chiar Siman ii invata sa joace si sa lupte ca vor ajunge departe (poate chiar mai departe de Timisoara) nicidecum cu echipa Sportul Studentesc sa joace intr-o cupa europeana.
Frica imi este ca daca vor ajunge sus si ii vor incurca pe cei mari sus se va crea o lupta a cooperativei impotriva lor si parca ne vedem luptand impotriva retrogradarii. Sa nu uitam ca traim in Romania si Sile este bun prieten cu netoiu, i. becali, copos si alte personagii din “folbalul romanesc”.
Nu cred ca ar fi in stare sa strice aceste prietenii doar pentru un loc fruntas in clasament.
Sa ma scuzati eu vad lucrurile acestea de la o distanta de vreo 400 km.
Dar tare m-as bucura sa vad aceasta GASCA NEBUNA in primele trei locuri, iar conducerea (Siman) sa fie mandra pentru ce a realizat.
Chiar daca ar fi sa jucam meciurile din cupe pe alte stadioane (Regia fiind prea ingusta si fara nocturna), ar fi superb.
Cred ca si baietii ar fi mai motivati si ar juca si acele meciuri la fel de frumos si nonsalant.
Inter, Brondby, Sturm, Verona, Katowice s.a cred ca isi aduc si acum aminte de noi.
Iarasi am deraiat de la subiect. Inchei.

VIVA SPORTUL STUDENTESC