Reply To: 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1) Reply To: 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

Ultras
Member

Dan ar trebui sa isi vada de treaba si sa o lase mai usor cu declaratiile. Daca a ajuns sa dea vina pe iarba prea mare… Devine ridicol. Meciul a fost pierdut din cauza tacticii necorespunzatoare si a greselilor personale care in acest meci au fost chiar prea multe. Balan nu stiu daca a dat vreo pasa buna. Daca tot a jucat “englezeste” trebuia sa incepem meciul cu Curelea langa Mazilu, in nici un caz cu Nae. Lamentarile nu tin locul rezultatelor. Consider corecta pozitia lui Siman, chair daca a fost un pic exagerata: “M-am săturat de scuze neprofesioniste! Petrescu ar trebui să caute adevăratele probleme ale echipei, că nu conducerea a jucat! Eu din tribună n-am văzut gazon netuns, ci doar o echipă a Sportului neaşezată bine în teren şi fotbalişti care nu puteau sta în ghete! Eu nu sînt Iisus Hristos să-i fac lui gazon nou!”

Referitor la faptul ca nu au facut antrenamentul pe central: saptamana trecuta a fost decopertat tot gazonul de la tribuna I dinspre Crangasi, care era denivelat. Important este ca se face ceva. Pana acum tipam ca nu se face, iar acum tipam ca de ce se face…

In concluzie, gazonul nu prea are legatura cu rezultatul si nici meciurile lui Dinamo, cu cele ale Sportului, daca intelegeti unde bat…