Reply To: 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1) Reply To: 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

cameliu
Member

Prosport:
“Bursuc” în Cotroceni?
După meciul cu “bancarii”, Dan Petrescu a intrat pe lista lui Gino. SupĂrat. Dan Petrescu este din ce în ce mai deranjat de atitudinea conducerii clubului din Regie. Fostul secund al lui Walter Zenga, Dan Petrescu, este pe lista conducătorilor din Parcul cu Platani, în caz că aceştia nu se vor înţelege cu un tehnician străin. Dan Petrescu, antrenorul “studenţilor”, era extrem de supărat la conferinţa de presă de la sfârşitul meciului cu “bancarii”, după ce elevii săi au fost învinşi pe teren propriu cu 1-0. “Vina îmi aparţine pentru această înfrângere. Nu înţeleg de ce nu am fost lăsat de conducere să mă pregătesc cu echipa pe terenul mare al Complexului din Regie. Asta şi multe lucruri care deocamdată nu pot să le fac publice m-au dus în aşa fel încât să nu pot pregăti jucătorii în cele mai bune condiţii pentru acest meci. Eram sigur că nu am pregătit lotul bine pentru această etapă”, a încheiat fostul internaţional. Surse din anturajul clubului din Regie susţin că Dan Petrescu s-ar afla pe lista conducătorilor din Parcul cu Platani pentru a prelua postul de antrenor principal, rămas vacant după despărţirea de Roberto Landi. Bursucul nu ar fi la prima experienţă ca tehnician în Cotroceni, el fiind în mandatul lui Walter Zenga atât jucător, cât şi antrenor secund. Supărarea tehnicianului Sportului Studenţesc pe oficialii clubului este mai veche, mai ales că în iarnă de la echipă ar urma să plece Tibi Bălan şi Costin Lazăr, iar la capitolul achiziţii nu se anunţă nimic spectaculos din partea conducătorului Vasile Şiman. Nu este treaba mea numirea antrenorului principal la această echipă. Eu sunt la dispoziţia clubului şi încerc să-mi fac treaba cât mai bine posibil Cătălin Necula, antrenor interimar FC Naţional.