Reply To: Rapid Bucuresti

Home Forums General Football Fotbal Intern / Romanian Football Rapid Bucuresti Reply To: Rapid Bucuresti

dragos
Member

daca la Rapid: INSOLVENTA = SCLAVIE !!
le-as recomanda rapidistilor sa vina la Sportul, sa vada ce DOLCE VITA este in Regie :))

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dragomir-ofera-o-solutie-rapidistilor-cum-pot-scapa-de-problemele-create-de-insolventa-395663.html

Jucătorii Rapidului sînt disperaţi! La meciul cu Gloria Bistriţa au intrat cu un banner în care cereau ajutorul celor de la LPF şi FRF.

Astăzi, preşedintele LPF a reacţionat şi a oferit o soluţie rapidiştilor: “Lumea crede că noi putem să facem ceva în acest caz. Să schimbe legea falimentului, eu nu mai sînt parlamentar. Sînt de partea jucătorilor în acest caz, dar LPF nu poate face nimic.

Este o singură variantă, FRF să schimbe legea, iar jucătorii să devină liberi dacă orice club intră în insolvenţă. Să se propună asta şi nici o echipă nu va mai intra în insolvenţă. Vă spun eu asta. Eu nu pot propune aşa ceva că sînt de partea cluburilor, dar este posibil să se discute despre asta la următoarea şedinţă”, a explicat Dumitru Dragomir la Fanatik Show, pe Digisport.

Rapid a intrat în insolvenţă, iar toţi angajaţii clubului au primit doar 10% din restanţe.