Reply To: 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0) Reply To: 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Zibling
Member

Spre deosebire de alte meciuri, deja am vazut o gramada de opinii si nu sunt de acord cu majoritatea. Simplu, eu am fost pe stadion si apoi am vazut si jucatorii cum s-au manifestat la finalul meciului, deci:
– un rezultat 1-1 in acest meci era perfect meritat si onorabil, deoarece noi am jucat practic fara atacanti;
– Mazilu accidentat in urma unui antrenament, daca nu era barbat-barbat, cred ca ar fi dat in plans cand a fost schimbat in min.22; apoi, Curelea – dupa ce ca era gripat cu temperatura, a prins si o zi torida care l-a “topit” de tot;
– Stancioiu se concentreaza prea mult si uita de logica fotbalului, joaca cu prea multa daruire si face gafe la fel de mari;
– Varga a fost aproape perfect anihilat de Ogararu;
– pe cealalta extrema, Stancu a fost depasit aproape tot timpul de P.Marin, noroc totusi ca ne-a salvat la un gol al lui Dica (care oricum plecase dintr-un ofside, faza la care si jucatorul stelist a fost mirat cateva clipe ca nu s-a fluierat nimic);
– iar la penalty nu se ajungea daca marele arbitru international Salomir ar fi lasat ca schimbarea post pe post (fundas lateral stanga) de la noi sa se faca la timp nu cand vrea muschiul lui, si apoi sa-l lase pe inlocuitor sa-si ocupe locul in teren;
– Steaua in afara de Dica, Nicolita (partial), P.Marin si Iacob aproape ca nu a contat in teren; Radoi si Ghionea s-au remarcat in special prin faulturi si trageri de timp, iar Carlos daca nu era imbracat in rosu, as fi si uitat ca e in teren; deci, nu meritau victoria;
– locul 4 in acest sezon daca-l obtine Sportul nu e o mare performanta, deoarece era ceva posibil de obtinut, nu insa in conditiile in care primele 5 echipe din clasament sunt f.apropiate ca punctaj;
– dupa meci, majoritatea jucatorilor au plans, iar C.Zamfir si Stancioiu au fost f.nervosi – e cumva asta o atitudine de blat ?!?!

Iar rapidistului Trevizes ii spun doar atat: da, nene, puteti sa ne bateti in Giulesti, insa ce mare smekerie faceti, ca voi ne-ati mai batut si in sezoanele trecute. Insa, o victorie a Sportului in Giulesti nu ar mai avea acelasi efect pt mine. Personal, as fi vrut o victorie cu Steaua si un egal cu Rapid – era mai eficient 😥