Reply To: Word Cup 2006 – Germania

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2006 – Germania Reply To: Word Cup 2006 – Germania

crys41
Member

@Giani wrote:

@crys41 wrote:

Mie mi-ar fi placut sa se fi dus si Cehia si Olanda cat mai sus, am fi avut o “bucurie” ca ne-au scos niste echipe tari. Asa parem slabi si neputinciosi.
Printre echipele care au aratat cel mai mult fotbal mi s-au parut Germania si Argentina. Totusi e greu de dat un pronostic pt cine va castiga CM.

Eu nu. Cehia si Olanda sunt echipe de esalonul 2. Le sta bine sa isi mai vada si lungul nasului, mai ales cehii, ca prea ne-au “facut” cu Finlanda. Si olandezilor la fel, prea se viseaza din start castigatori incontestabili ai grupei.

Nu mi se par de esalonul 2 atat timp cat au fost semifinaliste la ultima editie a CE :roll:. Problema a fost data de disensiunile lor interne (olandezi) sau accidentari (cehi); poate se perpetueaza si in preliminarii si vom profita de asta :). Dar deja ne abatem de la subiect.

Mie mi s-a parut pana la urma meritata victoria Italiei in finala, Franta sta in cativa oameni (daca prind o zi buna bine, daca nu Dzeu cu mila), Italia a fost mai constanta.