Reply To: Word Cup 2006 – Germania

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2006 – Germania Reply To: Word Cup 2006 – Germania

Giani
Member

@crys41 wrote:

Nu mi se par de esalonul 2 atat timp cat au fost semifinaliste la ultima editie a CE :roll:. Problema a fost data de disensiunile lor interne (olandezi) sau accidentari (cehi); poate se perpetueaza si in preliminarii si vom profita de asta :). Dar deja ne abatem de la subiect.

Mie mi s-a parut pana la urma meritata victoria Italiei in finala, Franta sta in cativa oameni (daca prind o zi buna bine, daca nu Dzeu cu mila), Italia a fost mai constanta.

Daca acel campionat european s-a putut numi o competitie de valoare, ai dreptate. Dar personal nu mi-a placut, a avut un nivel foarte slab. Revenind la subiect, Italia a fost mai periculoasa in prima repriza (a avut si bara), dar in repriza a doua isi cam “descarcase bateriile”. Au jucat acelasi stil pragmatic: aparare beton si cotraatacuri taioase. Pentru o finala de CM a fost chiar un meci spectaculos, in care italienii s-au dovedit mai stapani pe ei.