Reply To: 20.07.2006 Sportul Studentesc – Beitar Jerusalim 4-3 (0-2)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 20.07.2006 Sportul Studentesc – Beitar Jerusalim 4-3 (0-2) Reply To: 20.07.2006 Sportul Studentesc – Beitar Jerusalim 4-3 (0-2)

ultrasro
Member

Calificată în Cupa UEFA, în care va participa începînd cu turul II preliminar, Beitar Ierusalim caută atacant şi pare dispusă să asigure un salariu anual de 350.000 de dolari pentru un fotbalist de clasă. Impresarul Arcadie Zaporojanu a fost chestionat în privinţa unui vîrf din România, agentul FIFA propunîndu-l pe dinamovistul Ionel Dănciulescu (29 de ani). Oficialii israelieni ar prefera să-l ia împrumut pe 6 luni pe Dănciulescu, cu posibilitatea de a-l cumpăra definitiv din iarnă pe român, în timp ce Dinamo ar agrea doar varianta transferului definitiv al “Corbului”, cotat la un milion de dolari. (Eduard Apostol)

Ne-au condus cu 2-0 la pauza prestand un joc din prima deosebit de eficient. I-am egalat la doi destul de repede dupa reluare dar in minutul 75 iar conduceau galbenii, 3-2.
Pe final, le-am dat dat doua goluri in ultimile 10 minute, i-am zapacit putin si au iesit si ceva scantei pe teren, Stancioiu si Boateng find eliminati :)