Reply To: Campania "Iubeste Sportul!"

Giani
Member

@franz_kafka wrote:

Assur,
si eu ma gandesc cateodata ca, intr-o anumita masura, se poate spune ca SS are noroc de Vasile Siman, deoarece, pe de o parte, are un patron, iar pe de alta parte, acesta este preferabil multor altora!

Decat govanni fecali sau gigi copros, il prefer de 100 de ori pe Vasile Siman. Sa recunoastem ca, desi le platea jucatorilor primele in paltoane si celulare (alta gogorita lansata de presa), a fost singurul finantator de club care si-a trimis jucatorii la teatru. Ma rog, faptul ca jucatorii nu prea au savurat momentul este partea a doua, dar asta demotreaza ca, spre deosebire de alti smecheri pripasiti prin fotbal in nobilul scop al spalarii fondurilor ilegale, Siman este un tip care se respecta si le cere celor pe care ii conduce sa se respecte. Nu mi se pare nimic ilar in asta, dovada ca interpretii de opera cel mai bine platiti canta la Metropolitan (NY) sau in Chicago, adica tocmai acolo unde mafia italiana face legea (mai pe scurt, mafiotii italieni STIU sa se respecte, cei mioritici o plima pe mioritza la pasune).