Reply To: Campania "Iubeste Sportul!"

assur
Member

@ultrasro
Clubul poate avea multe obiective, dar eu vorbeam despre tintele campaniei “Iubeste Sportul!”. Normal ca echipa poate cistiga pina in 2016 un titlu sau o cupa, dar pentru asta e nevoie de mult mai mult decit dorinta (apropo, ceva nu poate fi “destul de tangibil”; pur si simplu este sau nu este). Conditii: pastrarea jucatorilor de valoare; motivarea lor; neimplicarea in jocurile de culise (vinzarea meciurilor). Sint citeva, cele esentiale in opinia mea. Eventualul meu scepticism este alimentat de faptul ca SS n-a fost in stare sa cistige un trofeu intern vreme de 91 de ani, indiferent de epoca si de tendintele din lumea fotbalului autohton. Ba n-am fost lasati, ba ni s-au luat jucatorii, ba n-am avut bani, ba am trintit meciuri. Concluzie: cu toate astea, sper sa ai dreptate si sa cistigam si noi ceva, cel mai tirziu in 2016.

@ashone

Cred ca esti mult prea critic, chiar daca argumentele invocate de tine sint valabile. N-am sustinut ca initiativa este perfecta, dar multi dintre noi au cazut de acord ca reprezinta un (bun) inceput. Personal, sint curios sa-ti citesc sugestiile, propunerile pentru o (veritabila) branduire. Te bagi?