Reply To: 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0) Reply To: 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

silvius
Member

De la echipa au plecat Mutiu-golgheterul seriei (la Petrolul se pare) si Otvos (la Farul), in mare masura echipa fiind bazata pe acelasi schelet ca in tur.Cel mai periculos adversar pt Sportul e sigur Ion Viorel asta in cazul in care va juca.De asemenea fostul jucator al Otopeniului, R. Bunica va fi sigur printre cei titulari.Sportul are oricum o echipa buna care in ciuda catorva sincope in tur si a plecarilor masive de jucatori este in continuare una din pretendentele la promovare.Asta spune multe despre nivelul Ligii a doua nu?:)Cat despre licentiere nu stiu cate din echipele din liga a 2-a indeplinesc criteriile de performanta ale primei divizii.In ceea ce ii priveste pe suporterii Gloriei, din cate am auzit vor veni cel putin 2 autocare cu suporteri plus cei care sunt deja in Bucuresti si sustin Gloria.
Cred ca va fi cel mai greu meci al Gloriei din acest an si nu sunt f increzator stiind ca Sportul nu prea pierde acasa.Bafta!