Reply To: 12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1) Reply To: 12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

adi
Member

Azi am ajuns in min. 50, la 1-1, si pana la sfarsit nu am vazut decat un singur sut pe poarta al studentilor. Eu cred ca Bacaul a vrut mai mult victoria, avand si o bara (la o gafa a lui Popescu care lasase mingea sa iasa …), presand mai mult si marcand dupa un contraatac care nu anunta multe (eterna lipsa a marcajului).
In rest, cartonase aiurea si multa nervozitate din partea lui D.V. (odata i se spunea jucator brazilian, stiti voi cine) – . Acelasi individ a erupt dupa fluierul final, sarind gardul dinspre galerie cu intentia de a-i aplica o corectie unui suporter care-l injurase in timpul meciului. Au sarit mai multi sa-l calmeze, inclusiv 2 membri din staff, dar probabil ca diseara vom ajunge la stirile sportive intrucat incidentul a fost filmat. Eu as fi foarte bucuros ca acest (ne)sportiv sa paraseasca Regia imediat, intrucat se pare ca suntem o echipa prea marunta pentru maretele-i cojones.
Un gust foarte amar dupa meci / incident. Eu unul nu prea vad luminita, e prea multa bezna …