Reply To: 19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0) Reply To: 19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Zibling
Member

Jenant meci. O deplasare care nu a meritat. M-am intors cu un gust amar de la Botosani. De ce? Iata cateva detalii picante:

– pt un oras calm, linistit si curatel, a venit in prima repriza (cand la 1-0 pt gazde jucatorii nostri aveau posesia) cererea din tribune de la spectatori “bagati materiale”, iar jucatorii gazdelor s-au conformat; nu este normal asa ceva;

– arbitrul a dus furtul la cote inimaginabile (ofside-uri, faulturi nedictate sau dictate aiurea, 2 penalty-uri refuzate, pt comentariile la aceste faze Timofte era cat pe ce sa fie trimis in tribuna)

– Tibi Balan, Alin Ratiu si Secareanu nu s-au mai putut concentra la meci, dupa ce au realizat furtul si fusesera ingalbeniti fara motiv

– Ciupe si Stanga au devenit eroii negativi ai meciului, dar vina lor este mult mai mica decat o arata statistica meciului

– C.Gheorghe a cazut pe teren fara a mai misca vreun deget, iar arbitrul a lasat jocul sa continue si a alergat spre poarta noastra, cu spatele la juniorul nostru cazut in agonie; noroc cu doctorii nostri care au intervenit prompt fara sa mai astepte acordul arbitrului de rezerva.

Ferfelea a fost singura floare a primaverii, care, dupa schimbarea lui Tibi Balan, a devenit conducatorul nostru de joc si s-a simtit mai in largul lui, dupa golul inscris, mai putea inscrie in alte 2 ocazii f.rapide (deci putea fi 4-3 pe final de meci). Parerea mea este, ca… lasand la o parte golurile din hotii – meciul era unul de 1-1, deoarece nici o echipa nu a excelat astazi 😥

Acum, ma scuzati, ma duc sa vomit, sa-mi scot ziua de azi din memorie…