Reply To: 26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1) Reply To: 26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Giani
Member

Caz, cred ca te referi la anul 1998. Asa a fost, in lipsa de bani, fara nici un fel de motivatie, echipa a castigat in acel retur vreo patru puncte si a retrogradat. In ce priveste egalul acela cu Steaua, dupa care, daca iti mai amintesti, am gasit primul tau site despre Sportul, era pe angelfire.com, motivatia nu au fost numai banii, in conditiile in care suporterii stelisti il numisera pe Mircea Lucescu “gunoi” si pe Razvan “mizerie”. Mai mult, aceiasi stelisti (inclusiv oficiali) au alimentat din plin cutuma “Sportul = echipa federatiei). Atunci chiar a existat acea vointa suplimentara de a ii lasa pe stelisti fara “jucarie” (titlul de campioni), numai ca Don Quijote de Barcelona, via Oltenia (Alexanco) s-a crezut in Spania natala si s-a opus victoriei finale a Rapidului, in campionat, care ar fi adus direct participarea oltenilor in Cupa UEFA (in conditiile in care finala Cupei se juca tot intre Rapid si Craiova). Suparati, rapidistii au jurat atunci ca ii vor extermina pe olteni in finala, si asa s-a intamplat. Iar versiunea mai matura a lui Varga (dar cu la fel de multe fitze in apendicele de sub tigle), mai precis Ganea, a parasit dupa acea finala capitala prazului si a perfectului simplu in favoarea fief-ului minoritatii rromilor.

Stiu sigur ca era 1998 pentru ca abia atunci (in martie) ma angajasem in Politehnica si descoperisem existenta internetului; si imi amintesc foarte bine ca te-am contactat la o zi dupa acel meci terminat 1-1 din birou, desi era o duminica.