Reply To: 02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0) Reply To: 02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Giani
Member

Nu ati cunoscut Prahova, eu da. Mentalitatea lor este foarte clara: “jucam pentru Petrolul”. Este o atitudine pe care o promoveaza suporterii si chiar conducerile cluburilor, fara a se pune implicit problema unei subordonari directe fatza de ploiesteni. In meciurile cu Petrolul se dau la o parte, joaca cu patru fundasi laterali, patru mijlocasi laterali si doi atacanti laterali, iar portarul este un soi de combinatie intre keeper si fundas central. In meciurile cu adversarii primei echipe a judetului joaca cu 8 fundasi. Nu acuz Petrolul pentru aceasta atitudine, ci jucatorii si conducatorii celorlalte echipe prahovene. Trebuie sa recunosc ca de la Campina nu vom pleca cu jucatori pe targa, asa cum nu s-a intamplat nici la Strejnic si nici la Moreni, dar s-a intamplat la Suceava si la Botosani.

Pentru corectitudinea competitiei imi doresc sa pica Campina, pentru integritatea fizica a jucatorilor nostri imi doresc sa pice una dintre cele doua echipe din nord-est.