Reply To: Stiri din presa – Sezon 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Stiri din presa – Sezon 2007-2008 Reply To: Stiri din presa – Sezon 2007-2008

cameliu
Member

gsp:

RAPID – 25.07.2007 1:57

Negocieri la sînge pentru Tibi Bălan şi Dacian Varga
de Remus Răureanu

Rapidiştii confirmă interesul pentru Bălan şi Varga. “Sînt foarte buni”, îi caracterizează Bergodi pe cei doi “studenţi”

Transferurile lui Tiberiu Bălan şi Dacian Varga ar putea să repete scenariul după care Mazilu şi Lazăr au ajuns vara trecută în Giuleşti. Ce înseamnă asta? Surse autorizate susţin că Vasile Şiman e dispus să aştepte definitivarea tranzacţiei pînă după startul sezonului din Liga I.

Preşedintele Sportului se gîndeşte că astfel ar putea profita de un eventual start ratat al alb-vişiniilor, obţinînd un preţ mai bun pentru jucători. La fel s-a petrecut vara trecută. “Pentru că Griffiths nu a confirmat aşteptările, m-am implicat şi i-am adus pe Mazilu şi pe Lazăr”, a explicat atunci Copos. Internaţionalii Sportului au ajuns în Giuleşti după startul sezonului, pentru 1,5 milioane de euro, procente din transferuri ulterioare, plus doi jucători la schimb. Nicolae Manea, secretarul general al Rapidului, susţine că “sînt discuţii pentru jucători, dar Vasile Şiman negociază la sînge”. Bergodi îi aşteaptă şi el: “Îmi convine lotul de acum, dar jucătorii care vor întări acest grup, cum sînt Bălan şi Varga, sînt foarte buni”.