Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008 Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

ovidiu
Member

Iar incep sa ma plictisesc dupa stirile din presa: plecarea lui Balan si varga.
Hai ca Balan ar mai merge – are 26 de ani – o varsta la care, am aflat, ca nu prea se mai joaca in Regie, dar Varga …
Nu ca nu m-ar bucura plecarea lui. Oare de ce nu a fost lasat sa e faca … chelner?
Nimic de zis. E foarte bun si fotbalist. Dar … caracterul? Exista?

In rest vaz ca jucatori noi nu s-au prea adus si se mizeaza pe acelasi lot. Ba mai mult cei ce au fost imprumutati vor ramane imprumutati, sau chiar vanduti.
Sper ca se mizeaza pe faptul ca lotul ramas sa “lupte cu ardoare” pentru promovare.

Va fi greu. Foarte greu. Sa promovam. Cel putin din punctul meu de vedere. Poate conducerea sa spuna orice: “Vai, cum sa nu ne gandim la promovare? Este obiectivul nostru principal.”. Se va vedea in teren. In meciurile jucate. Si in speranta tinerilor jucatori de a implini varsta de 25 de ani pentru a putea pleca la alte echipe. Si, va rog sa ma credeti, ca se poate pleca si din divizia B. Bani sa iasa.

Cred ca Siman nu prea vrea altceva. Bine ar fi sa ma contrazica.

Se apropie inceperea unui nou sezon. Poate va fi mult mai bun decat cel incheiat.
Spun aceste lucruri de la 400 km distanta de Regie. In speranta ca Sportul Studentesc va promova.