Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008 Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Dragos Chiva
Member

@stefan wrote:

Deci avem sau nu sanse de promovare? Daca Brasovul are prima sansa in grupa si noi am facut 1-1, nu-i chiar rau!?

Nu stiu de ce tot creditati Brasovul cu prima sansa.Inaintea meciului, ideea asta a aparut ca o parere personala a unora dintre noi.Dupa prestatia Sportului din amicalul de Sambata-recunosc, sub asteptari- vad ca incepeti sa credeti cu adevarat in ea. Voi chiar considerati ca Brasovul a avut o prestatie de divizionara A in meciul de Sambata? Jocul lor incalcit si supraaglomerat- chiar daca a beneficiat de trei ocazii in repriza secunda- vi s-a parut ca este macar la nivelul Gloriei Buzau din campionatul trecut?Eu consider ca macar din punctul de vedere al calitatii jocului prestat in sezonul trecut in Regie, Bacaul este o candidata serioasa la promovare.Despre Progresul nu stim nimic dar stim ca vine cu dorinta de revenire in A si au un lot care are macar experienta unor jocuri mai importante decat noi. Nu cred ca este cazul sa vedem in Brasov o candidata la promovare inaintea inceperii campionatului. Si mai cred ca echipa noastra joaca din ce in ce mai putin din fotbalul ofensiv si dinamic cu care ne-a obisnuit.