Reply To: FREESTYLE – football ( scheme a la ronaldinho )

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous FREESTYLE – football ( scheme a la ronaldinho ) Reply To: FREESTYLE – football ( scheme a la ronaldinho )

alexandrual
Member

In primul rand va multumesc pt comentarii !

Vreau sa spun ca de cand eram mic imi placea partea de tehnica a fotbalului.
–Pe la 11-12 ani l-am vazut la TV pe Ronaldinho facand schema aia cand da piciorul in jurul mingii in aer !! Mi-a placut enorm si chiar in ziua respectiva am iesit afara si am incercat pana am reusit( cam 2 ore mi-a luat) .
–Si tot asa in timp mai vedeam cate o schema la TV sau la altii mai mari pe afara si incercam sa le fac !
In liceu am aflat ca pe INTERNET exista multi altii care fac asa ceva si ca se numeste FREESTYLE-soccer ! Expertfootball.com era unu din primele site-uri cu asa ceva. Si de pe siteuri de pe net am ptut sa invat si multe alte scheme !

In strainatate este mult mai popular decat la noi, si sunt multi freestyleri f. buni !
Totusi au inceput si la noi sa apara tipi care fac freestyle si daca veti cauta pe youtube o sa mai gasiti si altii.

In ce priveste munca, exista dezbateri pe aceasta tema pe forumurile de FS – “talent vs. munca ” – sincer la mine e mai mult talent decat munca.. 8)

Voi mai posta in acest thread pt cei interesati, asta si in functie de ce intrebari mai aveti voi pt mine.
Alex.