Reply To: 25.08.2007 Dinamo Bucuresti II- Sportul Studentesc 1-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 25.08.2007 Dinamo Bucuresti II- Sportul Studentesc 1-2(0-1) Reply To: 25.08.2007 Dinamo Bucuresti II- Sportul Studentesc 1-2(0-1)

ionut.ro
Member

Casa de piatra Zibling, daca a batut Sportul inseamna ca a fost intr-un ceas bun !!!
Intr-adevar nu am avut ceasul “oficial” la mana…
La golul marcat Varga s-a batut cu mina dreapta peste ecusonul clubului, in vreme ce cu cealalta arata spre galerie.
Mai sunt si alte meciuri din sezonul trecut gen D.Giurgiu-Sportul, Snagov-Sportul, Ch.Brazi-Sportul, Petrolul-Sportul in care cu 1-0 in buzunar ne-am retras multumiti in aparare asteptand fluierul de final… Daca ai in fata un adversar care iti este inferior ca valoare – pe care l-ai dominat la 0-0, pe care poti sa-l inghesui tu in careul lui, sa-l obligi sa se apere – de ce e nevoie in ultimile 10 min sa te bagi cu fundul in poarta si sa degajezi ca disperatul, cand daca ai juca asa cum ai facut-o la debutul meciului ai avea toate sansele sa mai inscrii… (doar ca pentru asta trebuie sa transpiri, sa alergi dupa minge la fel de mult ca adversarii). Dinamo II a dominat finalul pentru ca avea mai mult chef de fotbal, pentru ca ne-am dat noi la o parte si nu le-am mai pus probleme in aparare, nu pentru ca ar fi devenit dintr-o data echipa mai valoroasa de pe teren. Ce spuneam acum despre bicicletele lui T.Balan la trecerea timpului daca ne egalau la ultima bara?