Reply To: Liga 1 – Sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Liga 1 – Sezonul 2007-2008 Reply To: Liga 1 – Sezonul 2007-2008

franz_kafka
Member

In editia 2006 – 2007 a campionatului (sau ce o fi) romanesc de fotbal, Liga I, mi-am propus sa nu vizionez nicio partida da capo al fine, si chiar spre surprinderea mea am reusit… Nu vad de ce anume m-ar interesa sa vizionez la tv macar un singur meci de la inceput pana la sfarsit in Liga I, in editia 2007 – 2008, atat timp cat nu evolueaza SS in aceasta divizie (sau ce o fi)!
Pentru mine Liga I este o competitie pentru cei care razuiesc ca sa capete niste sepci, ori cumpara salam ca sa castige lantisoare de aur (sau cum o fi reclama)! Pentru noi, adevaratul campionat este in Liga a II-a, unde tot felul de vanzatoare la tarabe, suncoase rozalii, citesc pe ascuns Procesul, si nu ceva de Sandra Brown (ma indoiesc de acest fapt, dar ce poate fi mai minunat in Romania contemporana decat, nu doar sa-ti imaginezi, ci chiar sa constati ca traiesti intr-o lume absurda)!!!!

Inchei prin a striga: traiasca SS !!! (nu credeam sa o spun vreodata, desi recunosc ca pare un lucru absurd, asemenea literaturii scrise de cineva anume, ca sa nu-i mai fac reclama).