Reply To: 28.08.2007 FC Chitila – Sportul Studentesc 3-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 28.08.2007 FC Chitila – Sportul Studentesc 3-2(1-2) Reply To: 28.08.2007 FC Chitila – Sportul Studentesc 3-2(1-2)

Giani
Member

Am fost la meci si nu comentez. Din nefericire mi s-au descarcat acumulatorii camerei foto, motiv pentru care nu am imortalizat golul infrangerii noastre. Corecta observatia unui alt coleg, cu cateii a aparat Niculescu, un portar foarte activ, cu reflexe bune (ceea ce la Popescu nu am vazut marti, ba chiar am sesizat o mare indolenta), dar din pacate foarte mic de statura. Daca Niculescu ar fi avut mai mult cu 10 cm ar fi devenit un portar de top, asa nu prea ai ce face cu el, orice minge plasata pe sus ii este inaccesibila din motive de fizic. Pacat, mare pacat.

De remarcat atitudinea lui Tomitza, care nu a sarit in sus la golurile echipei sale, iar la final, cand i-am strigat mesaje de felicitare (“bravo Tomitza!”), ne-a raspuns salutandu-ne prin gesturi. Dovada ca, in ciuda situatiei din acel moment, sangele apa nu se face.