Reply To: 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0) Reply To: 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

ionut.ro
Member

Azi nu am fost la stadion, am vazut meciul la TV.
Fata de meciul cu Dinamo II pasul inapoi mi se pare ca s-a facut nu din propie initiativa ci din cauza adversarului care ne-a obligat sa ne aparam. Golul 2 al nostru a fost norocos si nemeritat, ulciorul nu merge de multe ori singur la apa, Secareanu a facut “dreptate” in final…
Apropo de Secareanu, nu cred ca lui trebuie sa-i reprosam rezultatul final, e genul de greseala care apare atunci cand presiunea in aparare e ff. mare, putea s-o faca oricine, au fost atatea centrari, pur si simplu e statistic posibil sa se intample si asa daca te joci cu focul… Secareanu e cam singurul din vechea garda care-si mai rupe picioarele prin Regie, unul dintre putinii oameni lucizi din aparare si la cum jucam vom avea mare nevoie de el, mai grav e ca portarul nostru nu stie (mai bine zis nu poate) sa iasa pe centrari, apararea noastra joaca cu frica, si asta s-a vazut
As vrea sa stiu de ce n-a jucat Curelea sau T.Balan – ultimul pare o cauza pierduta…
Promovarea nu o jucata, si nici nu s-ar fi castigat azi, 2-2 acasa intr-un derby de promovare nu e o catastrofa, conteaza mai ales cat de serios vom trata meciurile cu echipele mici, mai ales in deplasare. Jucatorii mi s-au parut mai dispusi la efort, la munca de jos decat in sezonul trecut