Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2) Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

ionut.ro
Member

Si eu am fost la stadion, sincer nici nu stiu ce as putea sa spun, parca tot nu-mi vine sa cred, revad meciul pe sport.ro si tot nu-mi revin…
Am ajuns la stadion in min 10. Galeria era deja suparata pe arbitru pentru un 11m neacordat. Golul a venit repede in min 18, o degajare pe spate a lui Patriche in capul unui atacant advers – de unde mingea descrie o bolta imparabila pt Popescu iesit in 6m, apoi ilfovenii trag de timp fara jena, Sportul ataca dar cu muti nervi, fara luciditate, faulturi comise in atac la mingi deja pierdute, care nu fac decat sa treaca timpul… Ciubotariu, mereu lent scapa singur dar trage in portar, la faza asta Vintila se accidenteaza si este inlocuit de portarul lor de rezererva, unul Toma, care urma sa ne manince zilele…Desi Sportul de senzatia ca domina, golul vine in final de repriza la poarta noastra, Ciupe este ridiculizat pe dreapta, centrare la coltul scurt, reluare in portar, mingea loveste bara laterala, revine in teren, topaie prin careul nostru, de unde nimeni nu reuseste s-o degajeze, un chiajnean o catapulteaza in transversala, de unde cade in poarta. Sportul a avut 15 min mai bune in startul reprizei a 2-a, au intrat Stanga si C.Gheorghe, au fost cateva centrari in careul advers, portarul lor a scos tot inclusiv o reluare sub transversala a lui Stanga. Golul lor a venit pe contraatac, apoi Postolache a fost eliminat pt al 2-lea galben, Sportul a mai avut o bara (sut Nicola de la mare distanta), oaspetii au prins chef de joc si au inceput sa ne alerge, partea stanga a defensivei noastre e bulevard, de acolo vine golul 4 sut de la distanta la coltul lung la care Popescu n-a avut nici o reactie. A fost si golul 5 din foarfeca, anulat pt ofside, au mai fost si ratari ale noastre
Intamplator langa mine au stat jucatorii accidentati/suspendati de la Concordia, din ce discutau in timpul jocului:
– Sportul mai sta vreo 2 ani in B (asta o spuneau de la 0-0), spre final si-au schimbat parerea – ajungem mai repede in C
– portarul lor a avut mare “bulan”, a mancat stiti voi ce dimineata…, nu-l mai scoate Vintila din poarta
– s-ar putea ca nici ei sa nu mai prinda echipa
– prima lor de victorie in deplasare 500 euro
– nr 10 de la ei, unu’ Mihalache, fost pe la Dinamo ne-a facut varza, a lucrat 3 goluri, a scos cartonase galbene
– atacantii nostri sunt cu 2 viteze sub fundasii lor, Ciobotariu n-a jucat nimic