Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2) Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

ionut.ro
Member

Suporterii si-au incurajat echipa pe tot parcursul jocului, au cerut demisia lui Badescu la 0-4, au scandat numele lui Dedu (nefolosit), Vio Ferfelea (cred ca cel mai bun de la noi azi), l-au injurat pe Dragomir si pe arbitru. Referitor la arbitraj, nu mi s-a parut chiar criminal, dar au fost cateva decizii discutabile (faulturi/intrari atletice) in favoarea oaspetilor, oricum adversarii se tavaleau de mama focului pe gazon in prima repriza. Spre final le trecuse…
S-au simtit din plin absentele lui T.Balan si Varga accidentati – se zice -, jucatori de creatie care pot destabiliza o aparare prin dribling, dar ma refer la Balan si Varga de acum 2 ani, ei lipsesc acum de multe ori si cand sunt pe teren…
Nu cred ca jucatorii au jucat intentionat prost, unii chiar atat pot (ma refer la Ciobotariu, Cazan, Patriche – mi s-au parut cei mai slabi, Popescu a gresit la golul 4 si partial 1 si 2, a avut si vreo 2 interventii bune). Problema e ca ne lipseste luciditatea si sangele rece la constructie. Foarte multi nervi care nu fac decat sa ne faca noua rau, jucatorii sunt mai atenti la arbitraj decat la adversari, atacam dar uitam sa ne si aparam – la fazele noastre de atac oaspetii se aparau cu 7 jucatori, noi ne aparam la atacurile lor cu doar vreo 3-4 – restul se pierdeau pe drum, cel mai trist imi pare ca a disparut seriozitatea si placerea de a juca fotbal pe teren, indiferent de scor si de adversar.
Intram pe teren “ofticati” ca suntem inca in B, asteptam sa castigam de la sine, daca mai greseste si arbitrul o faza-doua ne facem foc si para, daca mai si ratam din pozitii clare, daca adversarul stie ceva fotbal este deja foarte greu…
A, sa nu uit, chiajnenii erau de parere ca Brasovul va promova la pas, apoi Otopeniul